Wakacje za granicą – rządowy komunikat w połowie czerwca?

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska
Fot. www.gov.pl/web/zdrowie

Po otwarciu granic Polski kwarantanna najprawdopodobniej zostanie zniesiona, a komunikatu w tej sprawie można się spodziewać w połowie czerwca – mówi wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska rozmawiał dziś z Porankiem Rozgłośni Katolickich Siódma9 na temat sytuacji epidemicznej w Polsce i szans na zagraniczne wakacje.

Na pytanie prowadzącej audycję, czy resort zdrowia będzie zalecał zniesienie kwarantanny po powrocie z zagranicy, jego wiceszef stwierdził, że jeżeli już rząd zdecyduje się na otwarcie granic, to – pod warunkiem, że „nie ma uzasadnionych przyczyn, nie ma objawów chorobowych” – kwarantanny nie będzie. – Są to jednak decyzje, które podejmujemy z tygodnia na tydzień, w zależności od sytuacji epidemicznej – zaznaczył.

CZYTAJ TEŻ: Branża turystyczna zapowiada protest pod Kancelarią Premiera

Z kolei na pytanie, kiedy można spodziewać się komunikatu w tej sprawie i czy pojawi się on w połowie czerwca, gość rozgłośni odpowiedział: – Myślę, że tak. To będzie moment, kiedy będziemy planowali wyjazdy i będziemy wiedzieli, dokąd możemy polecieć. – Czyli wakacje nie tylko w Polsce będą w tym roku możliwe? – dociekała dziennikarka. – Myślę, że tak – odpowiedział Waldemar Kraska.

Niecały miesiąc temu, 8 maja, Kraska był bardziej sceptyczny. Mówił: Nie chciałbym robić złudnych nadziei, ale myślę, że w tym roku spędzimy wakacje w kraju.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

85 procent pokojów wynajętych na majówkę

W popularnych miejscowościach turystycznych turyści wynajęli 85 procent pokojów. Największe obłożenie jest w Szklarskiej ...

Hiszpania bogatsza o nową plażę

Sztuczne jezioro liczące 25 tysięcy metrów kwadratowych z piaszczystą plażą, na której rocznie ma ...

Hotelarz będzie nowym prezesem POT

Rafał Gucia, spiker sportowy i były dyrektor hoteli, jest kandydatem wskazanym przez ministra sportu ...

Linie tanie i tradycyjne nie do odróżnienia

Coraz mniejsze różnice między liniami tradycyjnymi i niskokosztowymi, wzrost znaczenia Chin, dalsza ekspansja Ryanaira, ...

Polscy turyści ruszyli do Maroka

O 57 procent więcej Polaków niż rok temu przyjechało w tym roku do Maroka ...

Grecos: Mamy najlepsze rodzinne hotele

Na opublikowanej niedawno liście 25 najbardziej rodzinnych, według użytkowników TripAdvisora, hoteli w Grecji osiem ...