Mazowsze wspomoże turystykę preferencyjnymi pożyczkami

Fot. materiały prasowe

Mazowiecki samorząd proponuje przedsiębiorcom, którzy ucierpieli przez pandemię, Mazowiecką Pożyczkę Płynnościową. Do rozdysponowania ma 80 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Od dziś przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego, którzy odczuli skutki pandemii, mogą ubiegać się o preferencyjne pożyczki w ramach programu Mazowiecka Pożyczka Płynnościowa, uruchomionego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

– To nasza odpowiedź na trudną sytuację, w jakiej znaleźli się mazowieccy przedsiębiorcy. Nie da się ukryć, że spowolnienie gospodarcze wywołane przez pandemię bardzo osłabiło ich kondycję. Dlatego w ramach projektu Jeremie 2 uruchomiliśmy system pożyczek, z których będą mogły skorzystać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z wszystkich branż – mówi dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich UMWM Marcin Wajda, cytowany w komunikacie urzędu.

CZYTAJ TEŻ: Małopolska na odsiecz branży turystycznej

Przedsiębiorcy mogą uzyskać na bardzo korzystnych warunkach pożyczkę w wysokości maksymalnie 500 tysięcy złotych, a także ubiegać się o odroczenie jej spłaty. Okres karencji może wynieść nawet 12 miesięcy, a okres spłaty do pięciu lat – czytamy w komunikacie.

Pozyskane w ten sposób pieniądze firmy mogą przeznaczyć między innymi na wynagrodzenie pracowników (w tym także składowe należne ZUS i US) i podwykonawców, spłatę zobowiązań publiczno-prawnych i handlowych, pokrycie kosztów użytkowania infrastruktury, bieżące raty kredytów, pożyczek lub leasingu, pod warunkiem że nie pochodzą one z EFSI (europejskie fundusze strukturalne i inwestycyjne), innych funduszy Unii Europejskiej bądź innych źródeł pomocy krajowej lub zagranicznej.

ZOBACZ TAKŻE: 60 milionów złotych dla dolnośląskiej branży turystycznej

Na pożyczki samorząd przeznaczył prawie 80 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Dysponuje nimi Bank Gospodarstwa Krajowego. Szczegółowe informacje na temat pożyczek dostępne są na stronie internetowej banku i u pośredników finansowych zajmujących się udzielaniem pożyczek.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

LOT czeka na nowy dreamliner

Do floty LOT-u dołączy niebawem trzynasty dreamliner z 300 miejscami na pokładzie. Do końca ...

Rezerwacja parkingu to nie usługa turystyczna

Agenci turystyczni nie muszą obawiać się, że łącząc rezerwację parkingu z przelotem czy sprzedażą ...

Kayak zwalnia ludzi w Europie

Ponad 50 pracowników zatrudnionych w europejskich biurach Kayaka pożegna się z pracą. Firma łączy ...

Dyrektor projektów strategicznych w Agencji Rozwoju Gdyni Jacek Debis

Ponad 3 miliony turystów w Gdyni

W 2019 roku Gdynię odwiedziły ponad 3 miliony turystów. Miasto stawia na rozwój turystyki ...

50 krajów na TT Warsaw. Tylko u nas pełna lista!

Około 500 wystawców z 50 krajów, kilkanaście branżowych prezentacji, konferencji i dyskusji, spotkania z ...

Focus otworzył butikowy hotel w Sopocie

Polska sieć Focus Hotels na początku kwietnia 2018 roku otworzyła swój trzeci hotel w ...