Wielka Brytania: Na ratunek turystyce zespół do zadań specjalnych

Fot. Filip Frydrykiewicz

Brytyjski rząd powołuje zespół do zadań specjalnych, który ma znaleźć sposób na przywrócenie podróży zagranicznych. To odpowiedź na zarzuty branży hotelarskiej o opieszałe działanie władz.

W skład „turystycznego zespołu do zadań specjalnych” wchodzą przedstawiciele ministerstw transportu, zdrowia i opieki społecznej, którzy będą intensywnie pracować z klinicystami, ekspertami ds. zdrowia i prywatnymi laboratoriami badawczymi nad sposobami testowania osób przyjeżdżających z zagranicy. Chodzi o to, by bazując na dotychczasowej wiedzy o chorobie, określić, kiedy należy przeprowadzać badania – informuje portal Breaking Travel News.

Zespół rozważy też pomysł wykonywania jednego testu na koszt podróżnego, po okresie izolacji. Z krajami partnerskimi sprawdzi w ramach pilotażu, czy możliwe jest poddawanie się kwarantannie podróżnych przed wylotem. Minister zdrowia, Matt Hancock, przyznaje, że rząd zdaje sobie sprawę, jaki wpływ mają obecne obostrzenia na życie ludzi i sektor podróży i turystyki, dlatego analizuje, jak w bezpieczny sposób otworzyć Wielką Brytanię na ruch międzynarodowy.

Zespół ma przedstawić swoje wnioski w przyszłym miesiącu.

Na razie osoby powracające z wybranych krajów muszą odbyć kwarantannę. Zdaniem ministra transportu Granta Shappsa obowiązujące zasady ratują życie wielu ludzi. Dzięki temu, że choroba jest coraz lepiej rozpoznana, można jednak przyspieszyć prace nad nowymi rozwiązaniami, co pozwoli przywrócić działalność sektora turystycznego.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W Krakowie otworzy się drugi Mercure

Orbis podpisał z krakowskim developerem Inter-Bud umowę na prowadzenie pod marką Mercure hotelu, który ...

Internetowa platforma łączy agentów z hotelami

Portal Deutschland – Mein Urlaub powstał w czasie lockdownu. Łączy agentów z hotelami i ...

Neckermann: Styczeń z 40-procentowym wzrostem

Letnia oferta dobrze się sprzedaje. Liczba klientów, którzy wakacyjny wyjazd rezerwują na początku roku, ...

Trzaskowski: Nie damy zabrać Warszawie lotniska

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski powiedział, że nie pozwoli ani zlikwidować ...

Traveldata: Wizz Air i Ryanair mogą wyjść z kryzysu wzmocnione

Wizz Air i Ryanair, są w obecnym kryzysie w najlepszej sytuacji finansowej na rynku ...

Rząd musi zająć się kolejkami na Heathrow

Ministerstwo spraw wewnętrznych powinno zająć się problemem gigantycznych kolejek, w których stoją pasażerowie przylatujący ...