Wielka Brytania: Na ratunek turystyce zespół do zadań specjalnych

Fot. Filip Frydrykiewicz

Brytyjski rząd powołuje zespół do zadań specjalnych, który ma znaleźć sposób na przywrócenie podróży zagranicznych. To odpowiedź na zarzuty branży hotelarskiej o opieszałe działanie władz.

W skład „turystycznego zespołu do zadań specjalnych” wchodzą przedstawiciele ministerstw transportu, zdrowia i opieki społecznej, którzy będą intensywnie pracować z klinicystami, ekspertami ds. zdrowia i prywatnymi laboratoriami badawczymi nad sposobami testowania osób przyjeżdżających z zagranicy. Chodzi o to, by bazując na dotychczasowej wiedzy o chorobie, określić, kiedy należy przeprowadzać badania – informuje portal Breaking Travel News.

Zespół rozważy też pomysł wykonywania jednego testu na koszt podróżnego, po okresie izolacji. Z krajami partnerskimi sprawdzi w ramach pilotażu, czy możliwe jest poddawanie się kwarantannie podróżnych przed wylotem. Minister zdrowia, Matt Hancock, przyznaje, że rząd zdaje sobie sprawę, jaki wpływ mają obecne obostrzenia na życie ludzi i sektor podróży i turystyki, dlatego analizuje, jak w bezpieczny sposób otworzyć Wielką Brytanię na ruch międzynarodowy.

Zespół ma przedstawić swoje wnioski w przyszłym miesiącu.

Na razie osoby powracające z wybranych krajów muszą odbyć kwarantannę. Zdaniem ministra transportu Granta Shappsa obowiązujące zasady ratują życie wielu ludzi. Dzięki temu, że choroba jest coraz lepiej rozpoznana, można jednak przyspieszyć prace nad nowymi rozwiązaniami, co pozwoli przywrócić działalność sektora turystycznego.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Spotkanie: Touroperatorzy – Ministerstwo Rozwoju. Więcej pytań niż odpowiedzi

Czy turystyka może liczyć na specjalną pomoc? Kiedy zostanie zniesiona kwarantanna dla podróżnych? Można ...

Majówka napędziła we Wrocławiu pasażerów

W kwietniu przez wrocławskie lotnisko przewinęło się o 18,6 procent pasażerów więcej niż przed ...

TT Warsaw to już marka

Pierwszy dzień jubileuszowej, 25. edycji targów turystycznych pokazał, że jest to najważniejsze i najatrakcyjniejsze ...

LOT idzie na wojnę z Modlinem i Ryanairem

LOT złożył dzisiaj w UOKiK-u zawiadomienie o możliwym nadużyciu pozycji dominującej przez lotnisko w ...

Wycieczkowce wrócą na Kanary w listopadzie

Wyspy Kanaryjskie chcą, żeby statki wycieczkowe zawijały do ich portów już od tego sezonu ...

Aplikacja zastąpi ręcznik

“Plazz” to aplikacja uruchomiona przez Marketing Greece, która pozwala turystom zarezerwować leżak na plaży, ...