Semeniuk: Potrzebne spotkanie z przemysłem spotkań

Wiceminister Olga Semeniuk towarzyszy wicepremierowi i ministrowi w spotkaniach z poszczególnymi branżami. Fot. MRPiT

Będę rekomendowała wicepremierowi Gowinowi spotkanie kierownictwa ministerstwa z branżą eventową, organizowania kongresów, targów i szkoleń – powiedziała PAP wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

Jak dodała, ma nadzieję, że takie konsultacje odbędą się w najbliższych dniach.

Olga Semeniuk 19 października odebrała nominację na podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Wcześniej pełniła tę samą funkcję w Ministerstwie Rozwoju. Odpowiadała m.in. za przygotowanie pakietu zmian do nowelizacji ustawy o wspieraniu nowych inwestycji i nadzorowała pracę nad nową ustawą o rzemiośle i kształceniu dualnym, a także – w porozumieniu z GIS i Ministerstwem Zdrowia – uczestniczyła w przygotowaniu wytycznych dla ponad 40 branż, aby umożliwić im funkcjonowanie w czasach pandemii.

Od kilku dni Semeniuk towarzyszy wicepremierowi i ministrowi rozwoju, pracy i technologii Jarosławowi Gowinowi w spotkaniach z poszczególnymi branżami, szczególnie dotkniętymi kryzysem. Miały już miejsce narady z branżą: handlową, weselną i beauty, a także z właścicielami salonów fitness, aquaparków i basenów.

Spotkania – podobnie jak wcześniejsze z branżą turystyczną (w tym wypadku bez udziału wiceminister Semeniuk, ale z sekretarzem stanu Andrzejem Gutem-Mostowym) – służą poznaniu sytuacji i postulatów poszczególnych sektorów gospodarki i przygotowaniu dla każdego osobno tak zwanyej „punktowej” pomocy.

CZYTAJ TEŻ: Debata. Bon turystyczny inspiruje do podróżowania

– Chcemy wypracować konkretne rozwiązania dla poszczególnych branż, uzgodnić je z rządem i w ciągu kilku najbliższych dni je Państwu przedstawić – mówiła Semeniuk na jednej z narad. A w rozmowie z Polską Agencją Prasową dodała, że jednym z celów jest „zabezpieczenie płynności gospodarczej poszczególnych sektorów”.

Dzisiaj zadeklarowała, że będzie rekomendowała wicepremierowi Gowinowi spotkanie kierownictwa ministerstwa z „częścią sektora turystycznego, przemysłem kosmetycznym, który jest częścią branży weselnej, a także z branżą eventową, organizacji kongresów, targów i szkoleń”.

Zaznaczyła, że najszybciej chciałaby doprowadzić do spotkania z przedstawicielami takich gałęzi gospodarki, jak eventy, kongresy i targi oraz szkolenia.

O osobne spotkanie dla tego sektora występował podczas zeszłotygodniowej narady Gowina z branżą turystyczną wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel Łukasz Adamowicz, zwracając uwagę na odrębność problemów tego sektora, jeszcze bardziej pogrążonego w kryzysie niż turystyka. A w poniedziałek Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń zaapelowała o to samo w liście do kierownictwa Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Condor chce więcej latać na Karaiby

3 listopada niemiecki Condor zacznie latać dwa razy w tygodniu z Duesseldorfu do meksykańskiego ...

Promocja w internecie drenuje biura podróży

119 godzin mija średnio, zanim klient przeglądający strony internetowe firm turystycznych zdecyduje się na ...

Prezes Azerskiej Izby Turystycznej Florian Sengstschmid

Polacy zaczynają odkrywać Azerbejdżan

Od stycznia do października Azerbejdżan odwiedziło 6,1 tysiąca polskich turystów – o jedną trzecią ...

Betlej: Trwa słaba passa touroperatorów

Sprzedaż w biurach podróży jest o około 25 procent mniejsza niż rok temu. Przy ...

Szefowie TUI kupują akcje firmy

Prawie po milion euro wydali na akcje Grupy TUI jej prezes Friedrich Joussen i ...

Budowa hoteli nie wszystkim będzie się opłacać

Hotelarze muszą się liczyć m.in. z rosnącą konkurencją i kłopotami ze znalezieniem pracowników. Nowe ...