Austria zamyka turystykę

Fot. AFP

Dzisiaj w Austrii zamykają się lub ograniczają działalność ośrodki wypoczynkowe, hotele, instytucje kulturalne i koleje linowe. W celach turystycznych nie będzie można wybrać się do tego kraju przez cały listopad.

Rząd Austrii wprowadził nowe zasady funkcjonowania obiektów hotelowych, gastronomicznych i rekreacyjnych, także w ośrodkach narciarskich – informuje w komunikacie organizacja Tirol Werbung zajmująca się promowaniem Tyrolu. Mają one ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Weszły w życie dziś i pozostaną w mocy co najmniej do 30 listopada.

W hotelach można nocować wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach, do których należą na przykład podróże służbowe. Wszyscy, którzy w chwili wejścia w życie nowych przepisów już korzystają z bazy noclegowej, mogą swój pobyt dokończyć.

CZYTAJ TEŻ: Rząd Niemiec zamyka hotele i restauracje

Jedzenie w restauracjach jest zakazane. Lokale gastronomiczne mogą sprzedawać posiłki na wynos, z odbiorem własnym, w godzinach od 6 do 20 (jedzenie na dowóz może być dostarczane przez całą dobę). Wyjątkiem są hotelowe kantyny, w których stołować się mogą zakwaterowani goście.

Nie wolno korzystać z kolei linowych, gondoli i wyciągów w celach rekreacyjnych – ten przepis obowiązuje obecnie w ośrodkach narciarskich Kaunertal, Pitztal, Sölden, Hintertux, Stubai i Kitzbühel. Z zakazu wyłączeni są zawodowi sportowcy.

Wszystkie wydarzenia kulturalne i sportowe oraz inne imprezy zostały odwołane. Wyjątkiem są zawody sportowe z udziałem zawodowych sportowców, które mogą odbywać się bez publiczności. Halowe obiekty sportowe pozostaną zamknięte, nie wolno również uprawiać sportów kontaktowych. Dozwolone są natomiast indywidualne treningi na świeżym powietrzu.

CZYTAJ TAKŻE: Anglia zakazuje podróży. Touroperatorzy bezradni, odwołują wyloty

Zamknięte zostały również kina, teatry, sale koncertowe i inne obiekty, w których spędza się czas wolny. Otwarte pozostaną biblioteki.

Działają za to wszystkie sklepy, przy czym na klienta ma przypadać 10 metrów kwadratowych powierzchni. Klientów będą mogły nadal przyjmować lokale usługowe, takie jak salony masażu czy fryzjerskie.

„Ufamy, że podjęte kroki przyniosą efekty i pozwolą w grudniu rozpocząć sezon zimowy“ – czytamy w komunikacie Tirol Werbung.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wizz Air trzyma gotówkę, a tnie zarobki i zatrudnienie

Drastycznie ograniczony ruch lotniczy i brak perspektyw szybkiej poprawy z powodu trwającej pandemii Covid-19 ...

Więcej turystów w Maroku

O 8 procent wzrosła liczba turystów, którzy w zeszłym roku odwiedzili Maroko. Najwięcej z ...

Stłuczka na wakacjach. Co zrobić?

Polacy coraz chętniej wybierają się na urlop własnym samochodem. Przed wyruszeniem w trasę po ...

Agenci do touroperatorów: Więcej marchewki, mniej kija

Zrównanie w dostępie do opcji z kanałami własnymi touroperatora, bezzwrotna prowizja od zaliczki, ulgowe ...

Włochy – w nowym rządzie nowe ministerstwo, Ministerstwo Turystyki

Nowy premier Włoch, Mario Draghi, przedstawił swój rząd. Utworzył w nim osobny resort turystyki, ...

Klienci Itaki na egzotyczne wakacje polecą airbusem 330

Klienci Itaki będą latać tego lata do czterech dalekich krajów samolotem linii lotniczej Luke ...