ITRP: Itaka touroperatorem roku 2017

W Poznaniu trwają targi turystyczne Tour Salon z udziałem około 200 wystawców. Przy okazji ich otwarcia przyznano nagrody i wyróżnienia

W Poznaniu można odwiedzić stoiska wystawców z Niemiec, Albanii, Gruzji, Hiszpanii, Litwy, Mołdawii, Ukrainy, Rumunii, Włoch i Węgier. Większość jednak reprezentuje Polskę – są tu regiony (Wielkopolska, Śląsk, Małopolska, Kujawy i Pomorze), miasta (Poznań, Toruń), gminy, uzdrowiska, atrakcje turystyczne i sprzedawcy sprzętu turystycznego. Są też biura podróży, jak Logos Travel i Tourasia, a także Polska Organizacja Turystyki i Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ze stoiskiem „Wypoczywaj na wsi” (czytaj też: „Polska agroturystyka frontem do Europy”). Do Poznania zaproszeni zostali podróżnicy i popularyzatorzy podróżowania: Adam Wajrak, Jarosław Kuźniar, Katarzyna Pakosińska i Jacek Hugo-Bader.

Pierwszego dnia wręczono nagrody w różnych konkursach, w tym laureatom drugiego konkursu New Tech – New Travel, prowadzonego przez Polską Organizację Turystyczną. Jego celem jest „przybliżenie przedsiębiorcom turystycznym najlepszych projektów technologicznych i nowych trendów w technologiach, a młodym firmom technologicznym wskazanie potencjału i potrzeb branży turystycznej”. Nagrodę główną (5 tys. złotych) w kategorii rozwiązań dla relacji B2B dostały „Telekonsultacje medyczne w trakcie podróży w języku pacjenta” zgłoszone przez firmę Telmedicin. Dwa wyróżnienia w tej kategorii przyznano firmie Green Parrot za produkt busradar.pl i BedBooking za produkt BedBooking. W kategorii rozwiązań dla B2C w tym roku jury nie przyznało nagrody głównej. Wyróżnienie natomiast dostała firma PW NETWORK za produkt XOXO WiFi – mobilny hotspot.

Zarząd Izby Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej wręczył nagrody laureatom własnego konkursu na Touroperatora Roku. Zostało nim biuro podróży Itaka. Drugie miejsce przypadło Rainbow, a trzecie Grecosowi Holiday. Tytuł Touroperatora Turystyki Autokarowej otrzymał Oskar z Poznania a w dziedzinie organizowania turystyki egzotycznej – Biuro Podróży Logos Travel z Poznania.

Ponadto Rada Krajowa Izby Turystyki Rzeczpospolitej Polskiej uchwałą z dnia 29 stycznia 2018 roku postanowiła wyróżnić wszystkich laureatów konkursu Touroperator Roku 2017 Złotą Odznaką Izby Turystyki Rzeczpospolitej Polskiej za wniesienie nowych trendów w rozwój polskiej turystyki wyjazdowej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Katalonia podnosi podatek turystyczny

Od przyszłego roku turyści odwiedzający Katalonię będą musieli sięgnąć głębiej do kieszeni. Jak podaje ...

Singapur najdroższy do życia

Singapur, czwarty raz z rzędu, został uznany za najdroższe miasto świata Coroczny ranking przygotowany ...

PAŻP: Inwestujemy w unowocześnianie lotnisk

Prawie 230 milinów złotych wydała w zeszłym roku Polska Agencja Żeglugi Powietrznej na modernizację ...

Grecos: Kefalonia w górę, Attyka w dół

O połowę wzrosła liczba klientów Grecosa, którzy zarezerwowali w przedsprzedaży urlopy na Kefalonii. Większym ...

Hilton na krakowskim lotnisku ma specjalistę od marketingu

Do zespołu hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport dołączyła Monika Wilk. Zajęła nowo utworzone ...

Nepalczycy walczą o swoje dziedzictwo

Trzęsienie ziemi z kwietnia 2015 roku zniszczyło Kasthamandap, jedną z najważniejszych świątyń w Katmandu. ...