Grecja zezwala na więcej przylotów

W Grecji, zamkniętej wod 5 listopada, odbywa się coraz więcej protestów antyrestrykcyjnych. Ostatnio w Atenach protestowali muzycy, aktorzy i tancerze. Fot. AFP

Grecja luzuje minimalnie covidowe obostrzenia – otwiera się na przyjazdy Rosjan, znosi zakaz lotów z Turcji i pozwala na lądowanie większej liczby samolotów z Albanii i Północnej Macedonii.

Grecki Urząd Lotnictwa Cywilnego ogłosił nową notę dla linii lotniczych, zgodnie z którą do kraju będzie mogło przylatywać więcej ludzi. Z Rosji tygodniowo będzie mogło przyjeżdżać do czterech tysięcy rezydentów (osoby ze stałym pobytem) zamiast dotychczasowych 500. W dalszym ciągu i loty są dozwolone tylko do Aten, Salonik i Heraklionu na Krecie.

Urząd nie odnowił też zakazu przylotów z Turcji. Z kolei samolotom z Albanii i Północnej Macedonii pozwolił lądować we wszystkich portach, a nie jedynie w Atenach – podaje grecki portal branży turystycznej Greek Travel Pages.

W dalszym ciągu pasażerowie wszystkich lotów z zagranicy mają obowiązek wypełnić formularz lokalizacyjny, a także przedstawić negatywny wynik testu PCR wykonanego nie dawniej niż 72 godziny przed wylotem. Ponadto każda osoba przylatująca z zagranicy musi odbyć 7-dniową kwarantannę albo we własnym domu, albo w miejscu wskazanym. Ograniczenia te obowiązują do 5 kwietnia.

Urząd podaje też, że do poniedziałku, 29 marca, utrzymane są też restrykcje dla rejsów krajowych – dozwolone są tylko podróże niezbędne.

W wypadku zagranicznych podróży lotniczych obostrzenia pozostają ważne do 5 kwietnia. Do tego czasu nie mogą wjechać do Grecji osoby z krajów trzecich, czyli spoza Unii Europejskiej, strefy Schengen i 10 państw, które są wyłączone spod restrykcji (Wielka Brytania, Australia, Nowa Zelandia, Korea Południowa, Tajlandia, Rwanda, Singapur, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Rosja, Izrael).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ryanair wygrał z łowcami reklamacji

Irlandzka linia lotnicza w komunikacie zawiadamia, że „z zadowoleniem przyjęła orzeczenie Sądu Najwyższego w ...

Filipiny: Kwarantanna w stolicy dłuższa niż w Wuhan

Władze Filipin podjęły decyzję o przedłużeniu ścisłego reżimu kwarantanny w stolicy kraju, Manili, do ...

WTTC: Zamykanie granic i zakazy nie powstrzymają wirusa

Zamykanie granic, zakazywanie podróżowania i bardziej restrykcyjne działania rządów nie powstrzymają rozprzestrzenienia koronawirusa – ...

Lepkie ręce urlopowiczów. Co znika z hoteli

Najczęściej giną kosmetyki, ręczniki i sztućce, ale też większe i droższe przedmioty: szlafroki, obrazy, ...

NIK: Promocja turystyczna działa, ale nie wiemy czy skutecznie

Promocja turystyczna Polski była prowadzona prawidłowo, ale brakuje narzędzi, żeby ocenić, jaki miała wpływ ...

Prezes Itaki Mariusz Jańczuk: Odkryliśmy diament nad Morzem Śródziemnym

Co Itaka robiła w ministerstwie turystyki Albanii? Ilu klientów wyśle w tym roku do ...