Grecja przedłuża ograniczenia dla podróżnych z zagranicy

Fot. AFP

Grecja przedłużyła obostrzenia dotyczące lotów krajowych i z zagranicy. W wypadku tych drugich będą obowiązywać do 19 kwietnia – informuje Reuters.

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem Grecja zdecydowała się przedłużyć obostrzenia dotyczące lotów krajowych i zagranicznych odpowiednio do 12 i 19 kwietnia.

CZYTAJ TEŻ: Grecja: Latem wszystkie hotele będą otwarte, a sezon wydłużony

Choć teoretycznie rejsy do Grecji mogą się odbywać, to z perspektywy branży turystycznej praktycznie nie da się z tej możliwości skorzystać ze względu na restrykcje zdrowotne. Pasażerowie muszą okazać bowiem negatywny wynik testu PCR nie starszy niż 72-godzinny, a po przylocie mogą wyrywkowo zostać skontrolowani dodatkowo testem na koronawirusa. Do tego wszyscy podróżni z zagranicy muszą i tak odbyć siedmiodniową kwarantannę, wyjątek stanowią goście z Izraela, którzy zostali w pełni zaszczepieni co najmniej dwa tygodnie przed podróżą.

Przyloty z większości krajów spoza Unii Europejskiej są zakazane, ta zasada nie dotyczy jednak 10 państw, w tym Wielkiej Brytanii.

W Grecji zamknięte są szkoły i restauracje, w tym miesiącu otwarte mają zostać szkoły wyższe.

W piątek, 2 kwietnia, w Grecji zanotowano 3080 nowych przypadków koronawirusa, 72 osoby zmarły. Od początku pandemii w kraju zarejestrowane zostały 273 tysiące zakażeń i ponad 8300 zgonów.

ZOBACZ TEŻ: Letni sezon turystyczny- Grecja nie wyklucza przyspieszenia

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowe samoloty LOT-u

Air Lease Corporation (ALC), firma leasingowa z siedzibą w Los Angeles, i LOT podpisały ...

Wrocławskie lotnisko – 68 kierunków na lato

Samoloty z Wrocławia będą latały w tym sezonie na 68 trasach, w tym 7 ...

Tajlandia chce odpocząć od masowej turystyki

Tajowie postanowili wykorzystać kryzys spowodowany pandemią Covid-19 na przebudowanie oferty turystycznej. Chcą postawić na ...

Expo coraz bliższe przesunięcia

Od nowego terminu Expo w Dubaju dzieli świat już tylko jeden krok – głosowanie ...

Wakacje.pl przejęły Parklot.pl

Wakacje.pl kupiły serwis pośredniczący w rezerwowaniu miejsc parkingowych przy największych portach lotniczych w Polsce ...

Tureckie lotniska pobiorą dodatkowe opłaty

Od 1 do 3 euro za pasażera będą płacić dodatkowo linie latające do Turcji. ...