Maroko otwiera granice. Pierwsze samoloty ze specjalnym pozwoleniem

Fot. Filip Frydrykiewicz

Od 15 czerwca 2021 roku będzie możliwe wznowienie międzynarodowych lotów do Maroka. W związku z tym, że przestrzeń powietrzna kraju jest nadal zamknięta, loty będą odbywały się na podstawie specjalnych zezwoleń – informuje Visit Morocco.

„Operacja zostanie przeprowadzona zgodnie z procedurą łączącą stopniowe otwieranie kraju, które uwzględnia rozwój lokalnej i międzynarodowej sytuacji epidemiologicznej, z utrzymaniem dotychczasowych osiągnięć w powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa” – czytamy w komunikacie.

Polscy turyści mogą wjechać do Maroka, jeśli mają negatywny wynik badania PCR sprzed nie więcej niż 48 godzin od daty wjazdu.

– Maroko jest gotowe na przyjęcie polskich turystów w ramach akcji „Morocco Safely” – mówi cytowany w komunikacie dyrektor Marokańskiej Narodowej Organizacji Turystyki na Polskę i Europę Wschodnią Rachid Ennaciri. – Ponownie będą mogli korzystać z różnorodnych aktywności na świeżym powietrzu, jak odkrywanie pustyni, wędrówki po górach Atlasu, wypoczywania na plażach i uprawiania sportów wodnych. Wszystko to będzie się odbywać przy zachowaniu najwyższych standardów sanitarnych i zdrowotnych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pogłębił się kryzys w hotelarstwie. 100 tysięcy zwolnionych

W styczniu ponad połowa hoteli była zamknięta, a jedna trzecia tych, które się otworzyły, ...

Tarcza Antykryzysowa punkt po punkcie

Tarcza Antykryzysowa ma ochronić firmy i pracowników przed skutkami epidemii koronawirusa – pod tym ...

Ceny biletów lotniczych mają być niskie

Od maja większość linii lotniczych w Europie na próbę uruchomi część połączeń. Można jednak ...

Turcja ogranicza podróże, zamyka szkoły

Turcja potwierdziła wykrycie koronawirusa na swoim terenie. Dlatego postanowiła zawiesić wszystkie loty pasażerskie do ...

Morawiecki: Polska gotowa do uruchomienia paszportów covidowych

– Polska jest gotowa od strony technicznej, od strony informatycznej, aby jej dokumenty medyczne ...

W Hiszpanii certyfikat bezpiecznego hotelu może dostać każdy

Hiszpańska organizacja ochrony konsumentów, wystąpiła do ministra odpowiedzialnego za turystykę o zlikwidowanie certyfikatu „Odpowiedzialna ...