Portugalia zgarnęła 36 turystycznych Oscarów

Filip Frydrykiewicz

Portugalia najlepszym kierunkiem turystycznym w Europie, Jamajka najlepsza do plażowania, a Machu Picchu do zwiedzania – podczas gali w Atenach rozdano World Travel Awards, nazywane turystycznymi Oscarami

Tytułami najlepszych w turystyce wyróżniono kraje, regiony, miasta, zabytki, hotele, lotniska, biura podróży i menedżerów. Portugalia została wybrana drugi rok z rzędu „Najlepszym kierunkiem turystycznym w Europie”. Oprócz niej, do tej nagrody były nominowane takie kraje jak Austria, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Grecja, Irlandia, Włochy, Norwegia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria i Turcja.

Oprócz tego Madera otrzymała tytuł „Najlepszego kierunku wyspiarskiego”, a Lizbona „Najlepszego kierunku miejskiego” i „Najlepszego portu wycieczkowego”. Turismo de Portugal uznano za najlepszą narodową organizację turystyczną w Europie.

Zobacz: „Poznański jarmark świąteczny wśród najlepszych”.

Wśród zwycięzców znalazły się Ateny jako kierunek najlepszy na city break. Jamajka świętowała podwójnie, jako „Najlepszy kierunek plażowy” i „Najlepszy kierunek rejsowy”. Za najlepszą atrakcję turystyczną na świecie uznano miasto Inków Machu Picchu w Peru, a Mauritius dostał nagrodę w kategorii „Kierunek najbardziej romantyczny”.

Do grona najwspanialszych hoteli zaliczono Armani Hotel Dubai, Atlantis the Palm, Dubai, Fraser Hospitality i Four Seasons Hotels & Resorts. W sektorze lotniczym statuetki trafiły między innymi do Aerofłotu, Lufthansy, Emirates, lotniska Changi w Singapurze i do Międzynarodowego Portu Lotniczego w Muskacie. Wśród innych laureatów na tytuł „Najlepszego kierunku podróży służbowych”zasłużył Hongkong.

Nirvana Travel&Tourism został najlepszym touroperatorem, Grupa TUI najlepszym koncernem turystycznym, a osobowością w dziedzinie hotelarstwa Ralph Radtke, dyrektor generalny hotelu Ç?ra?an Palace Kempinski w Stambule.

Markę World Travel Awards stworzył w 1993 roku Graham Cooke. Organizowane przez niego plebiscyty służą uhonorowaniu najlepszych marek turystycznych ze wszystkich dziedzin turystyki. Nagrody trafiają nie tylko do ludzi, ale też do krajów, regionów i przedsiębiorstw. Na listę nominowanych w poszczególnych krajach i regionach trafia się z rekomendacji WTA, innych potwierdzonych rekomendacji, wchodzą na nią także laureaci trzech pierwszych miejsc z poprzednich edycji konkursu. W wypadku wyboru najlepszych w skali światowej kandydatami są zwycięzcy regionalni oraz potwierdzeni i wskazani przez WTA. Głosowanie prowadzone jest przez internet, zapraszani są do niego eksperci branżowi.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Z Emirates przez Sao Paulo do Santiago

Emirates otworzyły nowe połączenie z Dubaju do Santiago w Chile przez brazylijskie S?o Paulo. ...

Huragan Maria pustoszy Dominikę

Lotnisko i porty na Dominice są zamknięte. W wyspę uderzył huragan Maria, który osiągnął ...

Katowice Airport – we wrześniu 65 procent na minusie

W dziewiątym miesiącu katowickie lotnisko obsłużyło 197,7 tysiąca pasażerów, o 371,8 tysiąca, czyli ponad ...

Lotnisko w Modlinie: Najlepszy lipiec w historii

W zeszłym miesiącu Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin odprawił 297,2 tysiąca pasażerów. Był to najlepszy ...

Marek Śliwka: Płacę 5 dolarów za dojazd rowerem

– Z trzech powodów odwiedzam w tym roku targi ITB. Te powody to: kraje ...

Traveldata: Rząd powinien wzmocnić polskich touroperatorów

W ostatnim tygodniu filie biur podróży TUI i Exim Tours mocno obniżyły ceny wycieczek. ...