Cypr ma pierwszego ministra od turystyki

materiały prasowe

Z początkiem tego roku na Cyprze zaczęło działać Ministerstwo Turystyki. Wcześniej taki resort nie istniał, a za promocję turystyki odpowiadała Cypryjska Organizacja Turystyczna

Savvas Perdios został pierwszym w historii ministrem turystyki Cypru. – Turystyka to przede wszystkim uczucia i wspomnienia gościa. Podkreślam słowo „uczucia”, bo nikt nie zapamięta, co mu powiedzieliście, ale z pewnością będzie pamiętał, w jaki nastrój go wprawiliście – mówił w przemówieniu wygłoszonym po zaprzysiężeniu. – Stworzenie odpowiedniej atmosfery do wypoczynku nie jest trudne, wystarczy, żeby obsługa była miła, kuchnia kreatywna, a gościnność prawdziwa. Te podstawowe zasady odnoszą się do każdego rodzaju podróży, bez względu, czy mówimy o przyjazdach wypoczynkowych, religijnych, sportowych czy zdrowotnych. Budynki i piękne widoki można podziwiać w mediach, ale w ten sposób nie poczuje się smaku jedzenia ani prawdziwej gościnności – podkreślał.

Czytaj też: „Coraz więcej Polaków na Cyprze”.

Minister zapowiada, że wszelkie reformy i zmiany prawa, podobnie jak strategia narodowa będą tworzone stopniowo, bo to wymaga ciężkiej pracy zespołowej i zaangażowania, a nie tylko prowadzenia dyskusji.

Turystyka jest ważną gałęzią gospodarki Cypru, jej udział w PKB wynosi ponad 13 procent. W pierwszych 11 miesiącach 2018 roku do kraju przyjechało 3,8 miliona gości, co jest rekordowym wynikiem. Przychody sięgnęły ponad 2,7 miliarda euro.

Perdios jest od dawna związany z branżą turystyczną. Wcześniej pracował w hotelarstwie. Ministerstwo Turystyki przejmie obowiązki Cypryjskiej Organizacji Turystycznej, założonej prawie 50 lat temu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Grecos: Stawiamy wyłącznie na Grecję i Cypr

W minionym sezonie udało nam się zrealizować plan kilkunastoprocentowego wzrostu. Dzięki temu obsłużyliśmy naszego ...

Agent turystyczny na czele nowego biura podróży

Kamil Kurak, agent turystyczny z Wakacji.pl, pokieruje nowym biurem podróży założonym w Polsce przez ...

Awaria na dworcu Montparnasse

Francuscy i zagraniczni turyści, planujący podróż z przesiadką w Paryżu, muszą w najbliższych dniach ...

W biurach podróży wzrost, a jednak spadek

– Na rynku turystyki wyjazdowej pełna stabilizacja trendu wzrostu liczby klientów – komentuje wyniki ...

Finnair poleci do Bergen i Tromso

W maju 2018 roku Finnair uruchomi nowe połączenia między Helsinkami a norweskimi miastami Bergen ...

Francja sparaliżowana strajkiem związkowców

We Francji strajkują dziś pracownicy różnych związków zawodowych, m.in. pilotów i kolejarzy To dopiero ...