Koniec z reklamą przez WhatsAppa

Fot. web.whatsapp.com

Popularny komunikator WhatsApp zlikwidował możliwość wysyłania informacji reklamowych. Niemiecka branża turystyczna, która chętnie z niej korzystała, znalazła inne rozwiązanie.

Komunikator WhatsApp to nie tylko narzędzie umożliwiające darmowe rozmowy i przesyłanie wiadomości, ale też kanał komunikacji marketingowej. Przynajmniej tak było do 7 grudnia. Niemieccy touroperatorzy i agenci turystyczni chętnie korzystali z tego rozwiązania. Medium było cenione przez marketerów, ponieważ odbiorcy tak otrzymane komunikaty czytali częściej niż wysyłane pocztą elektroniczną.

CZYTAJ TEŻ: Facebook wprowadza zmiany w reklamie lotów

Teraz nie mogą już z niego korzystać, bo firma zamknęła wysyłanie newsletterów. „WhatsApp jest narzędziem do rozmów prywatnych, które powstało, by umożliwić kontakt z rodziną i znajomymi” – pisze firma, której właścicielem jest Facebook. „Nasze produkty nie są przystosowane do wysyłania masowo czy automatycznie wiadomości, stosowanie obu tych form jest niezgodne z naszymi warunkami użytkowania”.

Jak podkreśla niemiecki portal branżowy Travel Talk, nie chodzi tu o funkcję rozmów w większej grupie. Ta zostanie utrzymana – jednocześnie może z niej korzystać do 256 użytkowników. Używają jej różni przedsiębiorcy, nawet wspomniany portal.

Niektóre firmy w Niemczech już zdecydowały, czym zastąpią WhatsAppa. Na przykład touroperator Schauinsland-Reisen zachęca do instalowania w telefonach aplikacji Notify lub Telegram. Ta ostatnia działa podobnie do WhatsAppa.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Radisson Hotel & Suites otworzył podwoje w Gdańsku

Nowo otwarty w zabytkowej części miasta Radisson Hotel & Suites, Gdańsk jest pierwszym hotelem ...

Ryanair przedłuża uziemienie samolotów

Ponad 90 procent samolotów linii lotniczych z grupy Ryanaira, czyli oprócz irlandzkiego przewoźnika także ...

Rainbow kupił czwarty hotel w Grecji. Tym razem na Rodos

Spółka White Olive Hotels, należąca do grupy Rainbow Tours, kupiła czwarty już hotel. O ...

Brytyjski MSZ ostrzega przed Emiratami

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zmieniło treść komunikatu odnośnie do podróżowania do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. ...

LOT: Kierunek Kaliningrad i Goeteborg

5 czerwca LOT uruchomi połączenie na trasie Warszawa – Kaliningrad, a od 28 sierpnia ...

Tajlandia – po wizy tylko z zaświadczeniem od lekarza

Rząd Tajlandii anulował możliwość wydawania wiz na lotniskach podróżnym z 18 krajów. Wśród nich ...