Koniec z reklamą przez WhatsAppa

Fot. web.whatsapp.com

Popularny komunikator WhatsApp zlikwidował możliwość wysyłania informacji reklamowych. Niemiecka branża turystyczna, która chętnie z niej korzystała, znalazła inne rozwiązanie.

Komunikator WhatsApp to nie tylko narzędzie umożliwiające darmowe rozmowy i przesyłanie wiadomości, ale też kanał komunikacji marketingowej. Przynajmniej tak było do 7 grudnia. Niemieccy touroperatorzy i agenci turystyczni chętnie korzystali z tego rozwiązania. Medium było cenione przez marketerów, ponieważ odbiorcy tak otrzymane komunikaty czytali częściej niż wysyłane pocztą elektroniczną.

CZYTAJ TEŻ: Facebook wprowadza zmiany w reklamie lotów

Teraz nie mogą już z niego korzystać, bo firma zamknęła wysyłanie newsletterów. „WhatsApp jest narzędziem do rozmów prywatnych, które powstało, by umożliwić kontakt z rodziną i znajomymi” – pisze firma, której właścicielem jest Facebook. „Nasze produkty nie są przystosowane do wysyłania masowo czy automatycznie wiadomości, stosowanie obu tych form jest niezgodne z naszymi warunkami użytkowania”.

Jak podkreśla niemiecki portal branżowy Travel Talk, nie chodzi tu o funkcję rozmów w większej grupie. Ta zostanie utrzymana – jednocześnie może z niej korzystać do 256 użytkowników. Używają jej różni przedsiębiorcy, nawet wspomniany portal.

Niektóre firmy w Niemczech już zdecydowały, czym zastąpią WhatsAppa. Na przykład touroperator Schauinsland-Reisen zachęca do instalowania w telefonach aplikacji Notify lub Telegram. Ta ostatnia działa podobnie do WhatsAppa.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turcja będzie dopłacać do przelotów

Tureckie ministerstwo turystyki szykuje nowy program dopłat do lotów turystycznych. Chce mocniej wspierać touroperatorów ...

Novaturas: Mamy 43 procent wzrostu

Największe litewskie biuro podróży Novaturas w pierwszym półroczu odnotowało wzrost przychodów o 43 procent ...

Turystyka hiszpańska z niedużo tylko lepszym wynikiem w lipcu

2,5 miliona turystów zagranicznych odwiedziło Hiszpanię w lipcu. To 75 procent mniej niż rok ...

Certyfikat covidowy uwolni transport lotniczy

Sytuacja ekonomiczna lotnisk jest bardzo zła, ale są też przesłanki wskazujące, że branża lotnicza ...

Czartery napędzają Modlin

W kwietniu Port Lotniczy Warszawa Modlin odnotował 2,9 procent wzrostu ruchu pasażerów w stosunku ...

Ruszają prace nad planem budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego

Plan ma być gotowy jeszcze w tym roku. Rząd zapowiada również powołanie rady społecznej. ...