Niedługo rusza pod Mszczonowem największy park wodny w Europie

Fot. www.parkofpoland.com

Suntago Wodny Świat, część kompleksu rozrywkowego Park of Poland, przyjmie pierwszych gości 20 lutego.

We wsi Wręcza pod Mszczonowem dobiegł końca pierwszy etap budowy ogromnego kompleksu rozrywkowego Park of Poland. Nosi nazwę Suntago Wodny Świat, można już kupić bilety do niego.

CZYTAJ TEŻ: Londyn tworzy swój Disneyland. Są pierwsze wizualizacje

Największy w Europie park wodny będzie miał trzy strefy: dostępną dla każdego Jamango i dwie strefy, do których wstęp będą miały tylko osoby powyżej 16 roku życia – Relax i Saunarium. Otwarty będzie od 10 do 2 w tygodniu i od 9 do 22 w weekendy i święta.

Ceny biletów zaczynają się od 39 złotych dla dzieci i 59 złotych dla dorosłych (za dwugodzinny pobyt). Ceny całodniowych biletów to minimum 79 zł dla dziecka i 99 zł dla dorosłego. Przewidziane są zniżki, np. dla seniorów – osoby 65+ zapłacą 10 złotych mniej niż „zwykły” dorosły. Podobny rabat przewidziany jest dla niepełnosprawnych i dla kobiet w ciąży. Nastolatkowie między 16 a 18 rokiem życia będą zaś traktowani jak dorośli. Pobyt dzieci do trzeciego roku życia będzie kosztował złotówkę.

W parku wodnym znajdą się 32 zjeżdżalnie, basen z falami, maszyna typu surf-air, umożliwiająca surfowanie pod dachem, a także trzy baseny solankowe, pięć basenów wypełnionych wodą z minerałami i 10 saun o zróżnicowanej temperaturze i wilgotności powietrza. W całym obiekcie ma być utrzymywana stale temperatura 32 stopnie Celsjusza. W sumie w parku będzie aż 18 basenów o różnej powierzchni. Dla uprzyjemnienia pobytu sprowadzono też ponad 740 palm.

Obok parku powstał także duży zespół bungalowów, w których będzie można przenocować, jednak na razie nie można zarezerwować noclegu. Planowana jest też budowa czterogwiazdkowego hotelu.

Największy w Europie zadaszony park wodny położony jest około 40 km od Warszawy i 70 km od Łodzi, między autostradą A2 a drogą ekspresową S8.

Mogą Ci się również spodobać

Wizz Air: Na początek polecimy na wakacje

Tani węgierski przewoźnik zamierza niedługo po powrocie do latania po ograniczeniach w podróżach uruchomić ...

Irlandia przyspiesza bicie serca

Najnowszy spot reklamowy Irlandii powstał w oparciu o liczbę uderzeń serca na minutę u ...

Branża turystyczna: Projekt ustawy o imprezach turystycznych trzeba poprawić

Touroperatorzy, agenci turystyczni, ubezpieczyciele i samorządowcy mają zastrzeżenia do projektu ustawy o imprezach turystycznych ...

Itaka zamówiła samoloty w Enter Airze

Czarterowa linia lotnicza Enter Air i Itaka Holdings podpisały umowę o współpracy w sezonie ...

W Rainbow druga odsłona Lata 2020 – tym razem wycieczki objazdowe

Rejs po Morzu Jońskim, wycieczka samochodami po albańskich bezdrożach czy zwiedzanie dwóch stron Kanady ...

Otwarcie granic – wiceminister podał możliwą datę

15 czerwca – to według wiceszefa Ministerstwa Aktywów Państwowych, Artura Sobonia, możliwa data otwarcia ...