Niedługo rusza pod Mszczonowem największy park wodny w Europie

Fot. www.parkofpoland.com

Suntago Wodny Świat, część kompleksu rozrywkowego Park of Poland, przyjmie pierwszych gości 20 lutego.

We wsi Wręcza pod Mszczonowem dobiegł końca pierwszy etap budowy ogromnego kompleksu rozrywkowego Park of Poland. Nosi nazwę Suntago Wodny Świat, można już kupić bilety do niego.

CZYTAJ TEŻ: Londyn tworzy swój Disneyland. Są pierwsze wizualizacje

Największy w Europie park wodny będzie miał trzy strefy: dostępną dla każdego Jamango i dwie strefy, do których wstęp będą miały tylko osoby powyżej 16 roku życia – Relax i Saunarium. Otwarty będzie od 10 do 2 w tygodniu i od 9 do 22 w weekendy i święta.

Ceny biletów zaczynają się od 39 złotych dla dzieci i 59 złotych dla dorosłych (za dwugodzinny pobyt). Ceny całodniowych biletów to minimum 79 zł dla dziecka i 99 zł dla dorosłego. Przewidziane są zniżki, np. dla seniorów – osoby 65+ zapłacą 10 złotych mniej niż „zwykły” dorosły. Podobny rabat przewidziany jest dla niepełnosprawnych i dla kobiet w ciąży. Nastolatkowie między 16 a 18 rokiem życia będą zaś traktowani jak dorośli. Pobyt dzieci do trzeciego roku życia będzie kosztował złotówkę.

W parku wodnym znajdą się 32 zjeżdżalnie, basen z falami, maszyna typu surf-air, umożliwiająca surfowanie pod dachem, a także trzy baseny solankowe, pięć basenów wypełnionych wodą z minerałami i 10 saun o zróżnicowanej temperaturze i wilgotności powietrza. W całym obiekcie ma być utrzymywana stale temperatura 32 stopnie Celsjusza. W sumie w parku będzie aż 18 basenów o różnej powierzchni. Dla uprzyjemnienia pobytu sprowadzono też ponad 740 palm.

Obok parku powstał także duży zespół bungalowów, w których będzie można przenocować, jednak na razie nie można zarezerwować noclegu. Planowana jest też budowa czterogwiazdkowego hotelu.

Największy w Europie zadaszony park wodny położony jest około 40 km od Warszawy i 70 km od Łodzi, między autostradą A2 a drogą ekspresową S8.

Mogą Ci się również spodobać

Rekordowy rok krajowych lotnisk

Polskie lotniska notują dwukrotnie wyższą dynamikę wzrostu niż europejska średnia. Według Urzędu Lotnictwa Cywilnego ...

Nowy dreamliner LOT-u już w Warszawie

Nowy dreamliner 787-9 PLL LOT wylądował w Warszawie. Maszyna wystartowała w swój pierwszy rejs ...

TUI – na 2,1 miliona klientów tylko garstka zakażonych

Od lipca do połowy października na wakacje z touroperatorami należącymi do Grupy TUI wyjechało ...

Polska w Dubaju zachęca do przyjazdu po zdrowie

W Dubaju rozpoczęły się największe targi turystyczne na Bliskim Wschodzie. Uczestniczą w nich także ...

Prezes Ryanaira: Przetrwamy kryzys dzięki niskim cenom

Jedynym sposobem na przetrwanie kryzysu są niskie ceny biletów – uważa prezes Ryanaira Michael ...

Ryanair rusza na Ukrainę

Ryanair ogłosił dzisiaj, że uruchomi z Polski cztery połączenia na Ukrainę – do Odessy ...