Turystyczne Mistrzostwa Blogerów – głosuj na swojego faworyta

Fot. materiały prasowe

Zakończyła się rywalizacja w ramach trzecich Turystycznych Mistrzostw Blogerów. Reprezentujący 16 województw influencerzy pojedynkowali się na filmy, słowa i zdjęcia. Na ostateczny werdykt mogą wpłynąć internauci, głosując na swoich faworytów.

Turystyczne Mistrzostwa Blogerów to jedyna akcja w Polsce promująca turystykę krajową, która łączy nowoczesne formy przekazu i element grywalizacji – przypomina w komunikacie organizator mistrzostw, Polska Organizacja Turystyczna.

CZYTAJ WIĘCEJ: Blogerze, podpowiedz, jak wykorzystać bon turystyczny

Finaliści musieli przygotować minimum dwa wpisy na blogu i jeden materiał wideo, a także po sześć postów na Facebooku i Instagramie, dotyczących kilkudniowego wypadu do przydzielonego województwa. Blogerzy szukali ciekawych, nieoczywistych miejsc. Prezentowali też pomysły na realizację Polskiego Bonu Turystycznego.

– W związku z pandemią w wielu krajach na znaczeniu zyskała turystyka krajowa. Ten trend można było również zaobserwować u nas – mówi sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii Andrzej Gut-Mostowy, cytowany w komunikacie. – Polska bez wątpienia kryje wiele wyjątkowych miejsc. Są wśród nich takie, które nie zdobyły jeszcze dużej popularności, a bez problemu mogą konkurować z zagranicznymi atrakcjami turystycznymi. Powinniśmy pokazywać je i zachęcać do krajowej turystyki – dodaje.

Kto zwycięży w mistrzostwach, zadecydują wyniki głosowania internautów, zasięgi wygenerowane przez blogerów i opinia kapituły. Głosować można za pomocą aplikacji na stronie konkursu mistrzostwablogerow.polska.travel, która jest aktywna od 10 do 24 listopada, raz na 48 godzin za pośrednictwem adresu e-mail.

ZOBACZ TAKŻE: POT przeszkoli pilotów wycieczek po Polsce

– Tematem przewodnim tegorocznej edycji Turystycznych Mistrzostw Blogerów są nieodkryte, ale warte odwiedzenia zakątki Polski. Uczestnicy bardzo dobrze wywiązali się ze swoich zadań i wysoko zawiesili poprzeczkę. Zachęcam wszystkich do głosowania na swoich faworytów. Jestem przekonany, że materiały zamieszczone na stronie internetowej mistrzostw będą inspiracją do bezpiecznej podróży, kiedy restrykcje zostaną zniesione – mówi prezes POT Rafał Szlachta.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 10 grudnia. Nagroda główna to 13,5 tysiąca złotych i możliwość dalszej współpracy przy projektach realizowanych przez POT. Zdobywca drugiego miejsca dostanie 8,5 tysiąca złotych, a trzeciego 6,5 tysiąca złotych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Najszybciej wrócą wycieczki jednodniowe

Po kryzysie turyści najpierw ruszą na wycieczki jednodniowe, potem na kilkudniowe, następnie na wyjazdy ...

Upada prywatna rosyjska linia lotnicza

Na ratowanie Vim-Avia potrzeba 10 milionów dolarów. Linie wstrzymały loty, na które sprzedały już ...

Betlej: Touroperatorzy, trzymajcie kciuki za Merkel

Polscy touroperatorzy powinni trzymać kciuki za Angelę Merkel i Jeana-Claude’a Junckera, żeby pozostali na ...

Wow Air znalazł inwestora

Indigo Partners, amerykański fundusz kapitałowy, między innymi główny udziałowiec Wizz Aira, chce zainwestować w ...

Kraków odzyskał połączenie z USA

W Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kraków Balice zainaugurowano bezpośrednie połączenie LOT-u z Krakowa do Chicago. ...

Wizz Air zainteresowany częścią Alitalii

Tania węgierska linia jest zainteresowana jedynie krótkimi i średnimi połączeniami Alitalii — powiedział jej ...