Reklama

Służby prześwietlą pasażerów samolotów

Straż Graniczna stworzy wielką bazę informacji o klientach linii lotniczych. Dostęp do niej uzyskają m.in. policja, prokuratura i skarbówka - pisze "Puls Biznesu"

Publikacja: 17.10.2017 08:07

Służby prześwietlą pasażerów samolotów

Foto: archiwum prywatne, Filip Frydrykiewicz F.F. Filip Frydrykiewicz

Rezerwacja lotu wymaga podania wielu wrażliwych danych osobowych. Pasażer nie musi się jednak martwić, bo przewoźnik jest zobowiązany do zapewnienia bezpieczeństwa tych informacji i zachowania ich poufności. Wkrótce się to zmieni - firmy lotnicze będą miały obowiązek przesyłania informacji o klientach i ich zagranicznych lotach do systemu, którym będzie zarządzał komendant główny Straży Granicznej. Uzasadnieniem tego ma być wzgląd na bezpieczeństwo - dostęp do danych ma ułatwić służbom wykrywanie zagrożeń terrorystycznych i zwalczanie innych przestępstw - czytamy w gazecie.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Turystyka
Dolina Sanu i Wisły: pięć perełek, które zaskakują
Turystyka
Wizz Air uruchamia nowe połączenie. Popularny kurort dostępny bezpośrednio z Warszawy
Turystyka
Kruche imperium „Królowej Zakopanego”
Reklama
Reklama