O 16 procent, czyli równowartość podatku VAT, zostały obniżone ceny biletów do parków narodowych w Kenii. Od 1 listopada dorośli turyści zagraniczni za zwiedzanie najpopularniejszych obiektów płacą po 60 dolarów. Z VAT-em bilet kosztował 70 dolarów, a przed marcową obniżką - 90 dolarów.

Decyzja Kenya Wildlife Service, instytucji zarządzającej tymi obiektami od dwóch lat, ma na celu przyciągnięcie większej liczby odwiedzających i zwiększenie konkurencyjności obiektów na świecie.

Przychody z wycieczek do parków narodowych Kenii mają istotny udział w wynikach finansowych tamtejszej branży turystycznej. W Kenii znajduje się wiele obiektów tego typu, część z nich to rzadziej odwiedzane parki w zachodniej i północnej części kraju, a także parki morskie, w których można m.in. nurkować. Rząd próbuje zachęcać turystów do włączenia odwiedzin tych miejsc w plan pobytu w Kenii.

W ostatnich miesiącach Kenia notuje wzrost liczby turystów. Od stycznia do sierpnia liczba gości wzrosła (rok do roku) o 17 procent.