TUI zwolni w Niemczech 450 osób

Z pracą pożegnają się przede wszystkim osoby zatrudnione w centrali. Prezes TUI Deutschland Marek Andryszak poinformował, że zmiany są wynikiem cyfryzacji procesów w firmie

Aktualizacja: 01.07.2019 09:50 Publikacja: 01.07.2019 07:02

TUI zwolni w Niemczech 450 osób

Foto: Bloomberg

Jak donosi portal branżowy Travel Talk, niemiecki TUI przeprowadzi redukcję zatrudnienia. Firma planuje rozstać się z 450 pracownikami, głównie z działu touroperatorskiego w centrali w Hanowerze. W tej chwili pracuje tam około 4,3 tysiąca osób.

- Redukcja nastąpi w ciągu najbliższych dwóch, dwóch i pół roku. Mówimy głównie o polubownym rozwiązaniu umowy, wcześniejszych emeryturach czy pracy w niepełnym wymiarze godzin w okresie przedemerytalnym - tłumaczy Andryszak. Na pytanie, czy decyzja związana jest z oszczędnościami, odpowiada, że chodzi przede wszystkim o dopasowanie struktury firmy do zmian, jakie powstają w wyniku dygitalizacji.

Czytaj: "TUI będzie firmą internetową".

Prezes dodaje, że zwolnienia dotyczą wszystkich szczebli, na razie jednak nie może powiedzieć, które działy odczują to najmocniej. To zależy od tego, które procesy będą poddawane cyfryzacji.

Andryszak uważa, że informacja nie przysporzy dodatkowego stresu pracownikom, a wręcz przeciwnie, dzięki temu, że została podana z dużym wyprzedzeniem, wszelkie działania będą bardziej przejrzyste.

Generalnie klasyczna działalność touroperatorska, która w TUI przynosi 30 procent przychodów, stoi przed dużymi wyzwaniami. Na zapowiedziany ruch nie mają jednak wpływu problemy wynikające z uziemienia boeingów 737 MAX.

Zobacz też: "TUI chce więcej sprzedawać przez aplikację".

Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek