E-podróżnik.pl to największa polska platforma ułatwiająca planowanie podróży i zakup online biletów u ponad 400 przewoźników krajowych i międzynarodowych, na połączenia autobusowe, jak i kolejowe. Serwis udostępnia największy w Polsce rozkład jazdy, obejmujący ponad 1200 przewoźników. Z e-podróżnika.pl co miesiąc korzysta ponad 3 miliony ludzi.

Jak czytamy w komunikacie, Wirtualna Polska odkupiła 10 procent akcji będących w posiadaniu Giza Polish Ventures – funduszu venture capital wspieranego kapitałowo przez Krajowy Fundusz Kapitałowy SA z grupy kapitałowej PFR – oraz objęła 3 procent akcji Teroplan S.A. w ramach nowej emisji. Większość akcji spółki Teroplan S.A. w dalszym ciągu pozostaje w posiadaniu założycieli spółki. Środki pozyskane z nowej emisji akcji, spółka ma zainwestować w rozwój platformy w Polsce i za granicą.

- Chcemy przyciągać kolejnych przewoźników i partnerów – mówi prezes Teroplanu Andrzej Soroczyński, cytowany w komunikacie. - Każdy z nich może współpracować z nami na kilku poziomach. Pomagamy w odpowiednim zarządzaniu sprzedażą biletów i w optymalizowaniu przychodów poprzez dynamiczne kalkulowanie cen, uzależnione od popytu.

Teroplan "jest firmą, która wprowadza wiele innowacji technologicznych dla branży transportu pasażerskiego. Realizuje m.in. system, który zautomatyzuje procesy planowania tras i cen oraz procesy zarządzania pojazdami. Projekt wpisuje się w najnowsze światowe trendy zastosowania technologii sztucznej inteligencji, w procesach zarządzania i wykorzystania informacji zawartych w zbiorach big data".

Do holdingu Wirtualna Polska, oprócz Wakacji.pl z markami Wakacje.pl, My Travel, Wakacyjny Świat i Parklot.pl, należą również serwisy Nocowanie.pl i Eholiday.pl. Wirtualna Polska jest także mniejszościowym udziałowcem spółki eSky.pl.