Założyciel TransferTravel.com Simon Powell przywołuje dane opublikowane przez „Forbesa", które mówią, że każdego dnia tylko w Stanach Zjednoczonych niewykorzystanych pozostaje 220 tysięcy pokojów hotelowych. Z kolei rocznie na całym świecie straty wynikające z odwołania zamówionych usług turystycznych różnego rodzaju dochodzą do 40 miliardów dolarów. Zdaniem Powella, to niezwykłe w czasach, kiedy 80 procent ofert można przepisać na innego klienta.

„Większość osób nie zdaje sobie z tego sprawy, jestem przekonany, że wiele firm ukrywa, że z ich produktów mogą skorzystać inne osoby. Oczywiście traci na tym konsument, który nie jest tego świadomy" – pisze Powell.

Rozwiązaniem problemu ma być łączenie osób, które nie mogą wykorzystać zarezerwowanych wyjazdów z tymi, które chętnie je taniej odkupią. Tym właśnie zajmuje się strona TransferTravel.com. Dzięki niej osoby odsprzedające rezerwacje mogą odzyskać część pieniędzy.

W serwisie można znaleźć bilety lotnicze, kolejowe, ale też wejściówki na koncerty, typowe imprezy turystyczne i noclegi. Sprzedający płacą firmie prowizję tylko, kiedy ktoś odkupi od nich oferowane usługi. Osoby, które zostawiają rezerwację wyjazdu na ostatnią chwilę, mogą tam znaleźć szereg pomysłów i okazji. Zniżki sięgają 90 procent pierwotnej ceny.