Uczestnicy forum dyskutowali o budowie szlaku Via Carpatia. To pierwsze tego rodzaju wydarzenie organizowane w ramach Inicjatywy Trójmorza. Państwa Trójmorza zmagają się ze skutkami strukturalnych braków w infrastrukturze transportowej - wskazywał w swoim przemówieniu prezydent Andrzej Duda. - Remont drogi powiatowej, wojewódzkiej, budowa nowych wiat i chodników nie zastąpią nam konieczności powstawania tras o znaczeniu kontynentalnym. Potrzebujemy gęstej sieci komunikacyjnej, która będzie odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie środkowoeuropejskich gospodarek i połączy najbardziej oddalone od siebie miejsca - dodawał prezydent. Andrzej Duda zaznaczał, że przykładem takiego połączenia komunikacyjnego jest Via Carpatia. Ta międzynarodowa trasa relacji „północ-południe", budowana jest etapami i połączy Kłajpedę na Litwie z Salonikami w Grecji. Dużą rolę odegra także utworzenie Obserwatorium Regionów Trójmorza, które będzie gromadzić dane statystyczne, dotyczące tego regionu. W swoim przemówieniu prezydent mówił również o wspólnym doświadczeniu czasu komunizmu większości krajów skupiających się w projekcie Trójmorza. W jego ocenie doświadczenie to wciąż wpływa na ich rozwój. - Cały czas widać w naszych krajach nierównowagę rozwojową, która istnieje pomiędzy nami a Europą Zachodnią. Kwestie, które dla państw Europy zachodniej, przede wszystkim dla krajów starej Unii, dla ich obywateli, są czymś zupełnie naturalnym, których w ogóle by nie wspomnieli, jako podstawowych elementów dorobku, wynikającego z demokracji, z faktu istnienia wolnego rynku, dobrego zarządzania, w naszych krajach one będą cały czas wymieniane - podkreślił Andrzej Duda. Rok temu w szczycie Inicjatywy Trójmorza w Warszawie wziął udział prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, który zadeklarował poparcie dla tego projektu. Tegoroczny szczyt państw Adriatyku, Bałtyku i Morza Czarnego odbędzie się jesienią w Rumunii.
Pierwsze sale nowego, oczekiwanego od lat flagowego muzeum Egiptu, zostały udostępnione zwiedzającym. Na razie to tylko „próbne otwarcie” przed oficjalną inauguracją, której data nie jest jeszcze znana.
Polacy pokochali parki rozrywki, o czym może świadczyć rosnąca liczba tego typu miejsc. Wkrótce ma się ona powiększyć o kolejny obiekt, zlokalizowany w Łutynówku na Mazurach. Co będzie oferował? Kiedy powstanie? Z jaką konkurencją będzie musiał się liczyć? Oto nasz przewodnik po polskich parkach rozrywki.
Ekskluzywny hotel na wyspie Kos i biuro podróży Grecos Holiday zostali zwycięzcami konkursu na najlepszy produkt turystyki wyjazdowej Kompas Wakacyjny 2017 w kategorii "Grecja i Cypr"
Dzięki wynikom konkursu Kompas Wakacyjny łatwiej mi pracować i przekonywać klientów do wyjazdów – mówi agent turystyczny, współwłaściciel warszawskiego biura Smile Holiday Marcin Stołowski
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Wycieczka objazdowa Itaki po Maderze „Strelicje na klifach" zwyciężyła w naszym konkursie Kompas Wakacyjny 2017. Najwięcej wyróżnionych wycieczek ma Rainbow
Kolej niemiecka, Deutsche Bahn, uruchomiła pakiety turystyczne, które łączą przejazd koleją z noclegami w hotelu. W ofercie znalazły się wypady do dużych miast, a pierwszymi partnerami przedsięwzięcia zostali niemieccy touroperatorzy.
Wartość polskiego rynku nieruchomości premium i luksusowych to 3,5 mld zł – szacuje KPMG. Rezydencję na warszawskim Żoliborzu sprzedano w tym roku za 50 mln zł.
51,6 miliarda funtów wyniosły wpływy brytyjskiej gospodarki z turystyki w 2023 roku. To pokazuje znaczenie tej gałęzi gospodarki dla kraju, ale utrzymanie tej koniunktury jest zagrożone - ostrzega organizacja branżowa ABTA w apelu do rządzących.
Wizz Air może otrzymać karę w wysokości do 10 proc. własnych obrotów - i to niejednokrotnie. UOKiK kwestionuje bowiem praktyki linii lotniczych, związane z uszkodzeniami bagażu i zgłaszaniem reklamacji.
Początkowe plany Dominikany na ten rok zakładały, że kraj odwiedzi ponad 10 milionów gości. Próg ten udało się osiągnąć na początku grudnia, a to oznacza, że do końca 2024 roku odwiedzających będzie 11 milionów.
Nowa aplikacja, „SafeAthens” to narzędzie, za pośrednictwem którego mieszkańcy i turyści mogą zgłaszać niebezpieczne sytuacje, bez względu na to, czy mowa o zagrożeniu ze strony innych ludzi, czy o zjawiskach pogodowych.
W imieniu niemieckiego klienta firma inwestycyjna Invesco Real Estate kupiła hotel Cloud One Hotel Gdańsk. Obiekt oferuje 327 pokoi.
Czy chcecie, żeby turyści wynajmowali mieszkania w waszym mieście? Lizbona zapyta wkrótce o to mieszkańców w referendum.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas