W przygotowanej na 2017 rok ofercie Schnieder Reisen, touroperatora z Hamburga specjalizującego się w organizowaniu wyjazdów do Europy Wschodniej, środkowej i północnej, znalazły się dwa nowe programy - aktywne zwiedzanie Mazur i wybrzeża Bałtyku.

W wypadku podróży po Mazurach nie zabraknie spływu kajakowego i rejsów rzekami. 8-dniowa wycieczka kosztuje od 498 euro za osobę z dwoma posiłkami dziennie. Z kolei 9-dniowa wyprawa wzdłuż Bałtyku, która zaczyna się w Świnoujściu, biegnie przez Łebę i Słowiński Park Narodowy, dalej przez Półwysep Helski aż do Gdańska, to koszt 690 euro ze śniadaniami.

Oba programy zakładają, że klient pojedzie własnym autem, indywidualnie, a nie w grupie. Dodatkowo można zamówić transport bagażu, a w razie potrzeby skorzystać z pomocy przedstawiciela biura na miejscu. Do końca grudnia wycieczki można rezerwować z rabatem, dzięki czemu kosztują odpowiednio 468 i 640 euro.

Polska w ofercie Schnieder Reisen znajduje się od wielu lat, a do najpopularniejszych produktów należą wycieczki rowerowe, zwłaszcza po Mazurach i wybrzeżu oraz zwiedzanie miast, jak Wrocław, Gdańsk czy Kraków.