Francuska oferta turystyczna w Polsce

Parki rozrywki, słynne francuskie zabytki, koleje i lotniska - przedstawicieli francuskiej branży turystycznej będzie niedługo można spotkać w Warszawie i Sopocie

Publikacja: 14.11.2016 08:32

Francuska oferta turystyczna w Polsce

Foto: Materiały promocyjne

Polski oddział Francuskiej Agencji Rozwoju Turystyki Atout France zaprasza na siódme już spotkanie z cyklu Tables Rondes. 28 listopada w Warszawie a 29 listopada Trójmieście polscy touroperatorzy będą mogli nawiązać kontakty z przedstawicielami francuskich miejsc i regionów turystycznych, hoteli, zabytków i przewoźników. Jedyne takie w roku.

- Chociaż nazwa spotkań Tables Rodes wzięła się stąd, że zawsze siadaliśmy w grupach przy okrągłych stołach, by łatwiej było nawiązywać kontakty i rozmawiać w nieformalnej atmosferze, podczas kolacji, to teraz zmieniamy formułę – mówi Paulina Walczak-Matla. – Podczas wcześniejszych imprez okazało się bowiem, że uczestnicy są mimo wszystko skrępowani, a spożywanie posiłków z jednoczesnym toczeniem rozmów nie zawsze sprzyja porozumieniu.

Dlatego w tym roku spotkania odbywać się będą według innego scenariusza, bardziej tradycyjnego. Na początek odbędzie się krótka prezentacja wszystkich francuskich wystawców z tłumaczeniem na polski. Później będzie można z każdym z nich porozmawiać indywidualnie. Nie zabraknie też poczęstunku i francuskiego wina. Spotkanie zakończy się loterią wizytówkową, w której do wygrania będą vouchery, bilety wstępu i upominki od francuskich wystawców.

Spotkanie przeznaczone jest dla touroperatorów, agentów turystycznych i organizatorów podróży typu incentive, które w swojej ofercie mają lub planują mieć wyjazdy do Francji. - Mogą oni nawiązać bezpośrednie kontakty z francuskimi profesjonalistami z branży turystycznej bez wyjeżdżania na z kraju – wyjaśnia Walczak-Matla. Jak dodaje, wystarczy zgłosić u niej chęć uczestniczenia w imprezie pod adresem mailowym paulina.walczak@atout-france.fr. Zwykle te francusko-polskie warsztaty gromadzą 30 – 40 przedstawicieli polskiego biznesu turystycznego.

Jak podkreśla Walczak-Matla, tegoroczna lista partnerów z Francji jest wyjątkowo długa. Będzie to bowiem aż 12 wystawców reprezentujących bardzo różnorodne instytucje:

Zamek Clos Lucé - Park Leonarda da Vinci w Amboise w Dolinie Loary. To miejsce, w którym żył słynny artysta, inżynier i myśliciel. Można tu poznać projekty jego wynalazków.

Centrum Zabytków Narodowych (Centre des Monuments Nationaux to instytucja zarządzająca niemal 100 obiektami w całej Francji, w tym najsłynniejszymi zabytkami jak wyspa Mont Saint-Michel w Normandii, średniowieczna twierdza Carcassone czy Łuk Triumfalny w Paryżu.

Compagnie des Alpes reprezentujące trzy atrakcje turystyczne: podparyski park rozrywki Parc Astérix, paryskie muzeum figur woskowych muzeum Grévin i park rozrywki Futuroscope znajdujący sie w regionie Poitou-Charentes.

Wieżę Montparnasse, z której rozciąga się widok na cały Paryż.

Paryski czterogwiazdkowy hotel Plaza Elysées, znajdujący się nieopodal Pól Elizejskich.

Słynne eleganckie paryskie domy handlowe Galeries Lafayette, oferujące też różnorodne atrakcje dla turystów.

Koleje francuskie Voyages-SNCF, dzięki którym można podróżować nie tylko po całej Francji, ale i po Europie.

Pierwszy raz polskich touroperatorów do współpracy namawiać będą francuskie instytucje z południa kraju, szczególnie zainteresowane kontaktami odkąd tanie linie lotnicze Ryanair zapowiedziały uruchomienie połączeń lotniczych z Warszawy i Krakowa do Tuluzy i Lourdes. Będą to:

Region Occitanie Pyrénées-Méditerranée ze stolicą w Tuluzie (siedziba centrali Airbusa).

Kierunek Pireneje - oferujący imponujący Pic du Midi (2877 m n.p.m.) z obserwatorium astronomicznym na szczycie oraz z letnimi szlakami do pieszych wycieczek, jeziorami i parkiem narodowym, a zimą trasami dla narciarzy.

Cel pielgrzymek, miasto Lourdes ze swoim słynnym sanktuarium.

Lotniska w Lourdes i w Tuluzie.

MIEJSCE SPOTKAŃ

Warszawa: poniedziałek, 28 listopada 2016, godz. o 17.30, dom handlowy Mysia 3 (ostatnie piętro).

Trójmiasto, Sopot: wtorek, 29 listopada 2016, godz. 17.00, hotel Sofitel Grand.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wystarczy przesłać zgłoszenie udziału do poniedziałku, 21 listopada z uwzględnieniem miasta spotkania (Warszawa lub Trójmiasto) pod adres: paulina.walczak@atout-france.fr.

Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek