Rada Przedstawicieli Linii Lotniczych w Niemczech (Board of Airline Representatives in Germany - BARIG), zrzeszająca ponad stu lokalnych i międzynarodowych przewoźników, zwróciła się do zarządzających lotniskiem we Frankfurcie z apelem o równe traktowanie wszystkich przewoźników korzystających z usług tego portu. BARIG podejrzewając, że Ryanair dostał dużą zniżkę na opłaty lotniskowe, żąda obniżenia opłat dla wszystkich przewoźników.

– Frankfurt jest jednym z najdroższych portów lotniczych w Europie. Wysokie obciążenia wynikające z opłat lotniskowych powodują, że wielu przewoźników musi przeanalizować opłacalność wykonywania lotów z Frankfurtu – mówi Michael Hoppe, sekretarz generalny w BARIG. Organizacja od wielu lat apeluje do Fraportu, spółki zarządzającej tym lotniskiem, o zatrzymanie wzrostu kosztów i finansowe odciążenie przewoźników.

– Skoro linia lotnicza taka jak Ryanair, która jest szczególnie wrażliwa na ceny, może być przyciągnięta przez Frankfurt, oznacza to, że musiało nastąpić obniżenie opłat – uważa Hoppe. – Oczekujemy szybkiego obniżenia opłat i dla naszych członków – dodaje.

BARIG e.V. reprezentuje łącznie ponad 100 linii lotniczych operujących jako przewoźnicy regularni, czarterowi i cargo. Od momentu założenia w 1951 roku pracuje na rzecz poprawy warunków dla lotnictwa w Niemczech. Łącznie członkowie organizacji obsługują 1,7 miliarda pasażerów i przewożą ponad 25 milionów ton towarów do ponad 1500 kierunków. Rocznie na pokładach samolotów zrzeszonych w BARIG z i do Niemiec podróżuje ponad 200 milionów osób do ponad 280 lotnisk.