- Październikowy wynik jest również największym procentowym wzrostem w całym rekordowym 2016 roku. Tegoroczny październik jest najlepszym w historii lotniska, osiemnastym z rzędu rekordowym miesiącem i dwudziestym piątym ciągłego wzrostu - podaje rzecznik lotniska Przemysław Przybylski.

Od stycznia do października włącznie na lotnisku Chopina obsłużono 10,8 mln osób, czyli o 11,6 procent więcej niż tym samym okresie roku 2015. W ruchu krajowym podróżowało 1,1 mln pasażerów (wzrost o 11,9 procent rok do roku), a w ruchu międzynarodowym 9,7 mln (wzrost o 11,6 procent).

Z kolei lotnisko w Modlinie w październiku obsłużyło ponad 220 tys. podróżnych, czyli o 3,4 procent mniej niż w tym samym czasie rok wcześniej. Jak tłumaczą przedstawiciele portu, spadek jest efektem przeniesienia krajowych połączeń Ryanaira na lotnisko Chopina. Irlandzki przewoźnik po kilku latach nieobecności w warszawskim porcie, od początku października ponownie zaczął z niego latać. Linia uruchomiła rejsy na trasie z Warszawy do Gdańska i Wrocławia.

Od początku tego roku z portu w Modlinie skorzystało 2,4 mln podróżnych. Według szacunków spółki, w całym 2016 roku lotnisko przyjmie ok. 2,8 mln osób.

Zimą z lotniska Chopina można polecieć do 100 miast obsługiwanych przez 33 linie lotnicze w połączeniach regularnych. W ubiegłym roku z lotniska skorzystało ponad 11,2 mln pasażerów. To główny port PLL LOT. Z Modlina można natomiast polecieć do 42 miast. W zeszłym roku lotnisko to obsłużyło ponad 2,5 mln pasażerów. Lata z niego irlandzki Ryanair.