Bombowy żart pasażerów samolotu

Awantura w jaką wdali się z załogą dwaj pasażerowie spowodowały sprowadzenie na ziemię w eskorcie myśliwców RAF samolotu z ponad 300 osobami na pokładzie

Publikacja: 24.05.2013 19:42

Bombowy żart pasażerów samolotu

Foto: Wikipedia/Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0.

Maszyna lecąca nad Wielką Brytanią z Lahore w Pakistanie do Manchesteru, została zawrócona i pod eskortą wylądowała w Stansted. Zaraz potem podano, że aresztowano dwóch mężczyzn w wieku 30 i 41 lat, pod zarzutem "stworzenia zagrożenia dla samolotu".

Według przedstawiciela Pakistan International Airlines, do których należy maszyna, dwójka pasażerów żartowała, że zdetonuje na pokładzie bombę. Pasażerowie zawiadomili załogę.

Inne źródła twierdzą, że awanturująca się dwójka próbowała dostać się do kabiny pilotów. Wówczas obsługa uruchomiła procedurę awaryjną i wysłała na ziemię sygnał o zagrożeniu.

- Dwaj pasażerowie wdali się w kłótnię z obsługą lotu, o czym został poinformowany pilot - powiedział jeden z pasażerów Noman Rizvi w rozmowie z pakistańską telewizją Geo. Nie wiadomo, czego dotyczył spór.

Zdaniem innego podróżnego, Shahida Yaqooba, cytowanego przez inną pakistańską telewizję Dunya, "załoga rozdmuchała całą sprawę, a policja zareagowała przesadnie".

Nikt nie ucierpiał podczas incydentu. Samolotem typu Boeing 777 leciało 297 pasażerów i 11 osób załogi. Maszyna stoi w oddalonej części lotniska. Port lotniczy Stansted pracuje normalnie.

Agencje zauważają, że do incydentu doszło w dwa dni po brutalnym zamordowaniu brytyjskiego żołnierza w Londynie, co postawiło w stan podwyższonej gotowości brytyjskie siły bezpieczeństwa. Władze traktują tę zbrodnię jako atak terrorystyczny.

Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek