Jak podaje spółka w komunikacie, średnie obłożenie osiągnęło 65,5 procent i było o 3 procent większe niż w 2017 roku. Średnia cena pokoju wyniosła 176 złotych netto, co oznacza wzrost o 5 procent. Tak zwany wskaźnik RevPAR, określający przychód na jeden pokój, wzrósł o ponad 8 złotych i wyniósł 115 złotych.

W ubiegłym roku spółka otworzyła dwa hotele - w Sopocie i Poznaniu oraz rozpoczęła budowę obiektów w Bydgoszczy i Warszawie. Na maj tego roku zapowiada otwarcie hotelu Focus Premium Lublin z 76 pokojami i zapleczem konferencyjnym o powierzchni 350 metrów kwadratowych.

- Naszym celem jest konsekwentne powiększanie sieci poprzez pozyskiwanie od dwóch do czterech nowych hoteli w roku. W obszarze naszych zainteresowań znajdują się największe miasta Polski - Warszawa, Wrocław czy Kraków, a także mniejsze miasta, liczące powyżej 100 tysięcy mieszkańców, takie jak Rzeszów czy Toruń. Równolegle do ekspansji krajowej prowadzimy działania mające na celu zaistnienie sieci poza granicami Polski - na rynku rumuńskim, węgierskim, słowackim i czeskim - mówi wiceprezes zarządu Focus Hotels Łukasz Płoszyński, cytowany w komunikacie.

Focus Hotels to polska sieć miejskich hoteli biznesowych, należąca do grupy kapitałowej Immobile z siedzibą w Bydgoszczy. Należy do niej dziesięć obiektów o łącznej licznie 889 pokoi: w Gdańsku, Sopocie, Szczecinie, Poznaniu, Bydgoszczy, Inowrocławiu, Łodzi i Chorzowie.

Wszystkie hotele Focus oferują bezpłatne wi-fi, darmowy wstęp do sauny i siłowni dla gości, bezpłatny nocleg dla dzieci i młodzieży do lat 18 w pokoju z rodzicami oraz kawę i kanapkę na drogę.