Od stycznia do września tego roku Grecję odwiedziło prawie 962 tysiące Polaków, co oznacza 31 procent wzrostu rok do roku. Ta liczba daje im piąte miejsce wśród najliczniej przyjeżdżających nacji - podaje za GNTO portal Greek Travel Pages. Tak dobre wyniki udało się osiągnąć dzięki poszerzeniu sezonu turystycznego, obecnie z Polski samoloty latają do Grecji od kwietnia do października - uważa narodowa organizacja.

Na pierwszym miejscu w przyjazdach do Grecji znajduje się Wielka Brytania (3,23 mln osób, +8,6 procent rok do roku), na drugim Niemcy (3,04 miliona, +19,3 procent), a dalej Włochy (1,25 miliona turystów, +15,1 procent) i Francja (1,01 miliona osób, +10,8 procent).

W czasie zakończonych niedawno Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw przedstawiciele GNTO spotkali się z polskimi touroperatorami i agentami, by omówić możliwość promowania mniej znanych miejsc w tym kraju. TUI Poland poinformował, że wprowadził jako nowość na przyszły rok wyjazdy do regionu Ateny-Attyka i na Evię (Eubeę), Rainbow dołożył wycieczki na Lesbos. Szefowie organizacji spotkali się również z Polską Izbą Turystyki, rozmowy dotyczyły możliwości zorganizowania kongresu Izby w Grecji w 2019 roku.