Jak podają lokalne media, rząd Balearów przyjął ustawę o zmianie zasad serwowania jedzenia w formule all inclusive na Majorce. Z hoteli znikną też lodówki, w których stało do tej pory darmowe piwo dla gości.

W ten sposób politycy chcą rozwiązać problem hord pijanych turystów, którzy nie tylko przeszkadzają mieszkańcom, ale są też zagrożeniem dla własnego bezpieczeństwa. Jedną z ich zabaw w stanie upojenia alkoholowego jest skakanie z balkonów do basenów lub przechodzenie z balkonu na balkon, na dużych wysokościach. W konsekwencji w tym roku zginęło już kilka osób.

Czytaj: "Brytyjscy turyści spadają z balkonów".

Obecnie na Majorce all inclusive oferuje 270 hoteli. To o 30 więcej niż rok wcześniej. W rzeczywistości ich liczba może być jeszcze większa, do tej pory nie było bowiem obowiązku zgłaszania prowadzenia takiego wyżywienia w Ministerstwie Turystyki. Nowe przepisy mają to zmienić.

Nowością będzie również zakaz korzystania z jednorazowych sztućców i kubeczków. Do tej pory obiekty all inclusive chętnie je stosowały, żeby zmniejszyć liczbę naczyń do mycia. Minister turystyki Balearów Bel Busquets podkreśla, że jest to sposób na wyegzekwowanie stosowania się do nowych przepisów o odpadach. Zakłada on, że od 2020 roku liczne produkty z tworzyw sztucznych będą z rynku wycofywane.