Arabia Saudyjska kończy z segregacją płciową w restauracjach

Fot. Bloomberg

W Arabii Saudyjskiej restauracje nie będą już musiały mieć dwóch osobnych wejść – jednego dla rodzin i kobiet, drugiego wyłącznie dla mężczyzn – informuje BBC.

Dotychczas restauracje musiały, zgodnie z prawem, posiadać osobne wejście dla rodzin i kobiet, a osobne wyłącznie dla mężczyzn. Jednak w praktyce wiele restauracji już dawno odeszło od takiej praktyki.

CZYTAJ TEŻ: Arabia Saudyjska: tysiące turystów w dziesięć dni

Teraz każdy właściciel restauracji sam, zgodnie z prawem, będzie mógł zdecydować, czy wpuszczać wszystkich klientów do lokalu jednym wejściem, czy też utrzymać oddzielne wejście dla mężczyzn, którzy – w takim wypadku – mają w lokalu wydzieloną wyłącznie dla siebie część, do której kobiety i dzieci nie mają wstępu.

Zmiana prawa w tym zakresie to kolejna reforma społeczna w Arabii Saudyjskiej, której celem jest ograniczenie dyskryminacji kobiet w tym kraju. Jednocześnie władze w Rijadzie nadal zwalczają aktywistki walczące o prawa kobiet – przypomina BBC.

W 2019 roku dekret królewski zniósł obowiązek uzyskiwania przez kobietę zgody męskiego opiekuna na podróż zagraniczną. A w 2018 roku władze kraju zniosły zakaz prowadzenia samochodów przez kobiety. Jednak zarówno w 2018, jak i w 2019 roku do aresztów w królestwie Saudów trafiło wiele aktywistek działających na rzecz praw kobiet.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

ETI – teraz w Polsce już oficjalnie

Pierwszy samolot z naszymi klientami wyleci 22 czerwca, a od przyszłego tygodnia będzie można ...

USA: Bez paniki, boeingi są bezpieczne

Amerykańska Federalna Administracja Lotnicza zapewnia, że boeingi 737 Max kwalifikują się do lotów. To ...

Muzeum Narodowe pełne w ferie

Prawie 30 tysięcy dzieci i młodzieży rocznie bierze udział w lekcjach o sztuce w ...

Teneryfa: Sukces dzięki większej różnorodności

Teneryfę odwiedziło w zeszłym roku 5,7 miliona ludzi – najwięcej w historii wyspy. Przychody ...

Wizz Air otworzył bazę w Krakowie

Dzisiaj na krakowskim lotnisku Wizz Air otworzył swoją 25 bazę. W najbliższych miesiącach umieści ...

Nowy terminal w Radomiu za rok

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” ogłosiło dziś przetarg na budowę terminalu Portu Lotniczego Warszawa-Radom. Jak ...