Brytyjskie MSZ: Uważajcie na jarmarkach

AFP

Szwedzkie i szwajcarskie jarmarki bożonarodzeniowe mogą być potencjalnym celem ataku terrorystów – uważa brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które właśnie wystosowało nowe ostrzeżenie dla podróżnych

Jak informuje portal branżowy Travel Weekly, brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych uaktualniło listę krajów, do których ryzykownie jest wyjeżdżać na jarmarki bożonarodzeniowe i imprezy noworoczne. Zdaniem brytyjskich władz turyści powinni być szczególnie ostrożni w czasie tego rodzaju wydarzeń w Austrii, Belgii, Danii, Francji, Niemczech, Włoszech, a także w Szwecji i Szwajcarii. Przy każdym z państw resort przypomina, że w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku należy spodziewać się tam zwiększonej liczby funkcjonariuszy bezpieczeństwa.

„Należy zachować ostrożność i postępować zgodnie z wytycznymi lokalnych władz” – podaje na swojej stronie internetowej brytyjskie MSZ. Zmiana komunikatu została wprowadzona już po tym, jak przed zwiększonym zagrożeniem terrorystycznym w tym okresie ostrzegał amerykański Departament Stanu.

W zeszłym roku celem ataku terrorystów stał się jarmark świąteczny w Berlinie. W sylwestra miał zaś miejsce atak na klub nocny w Stambule.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zmiana warty w Neckermannie – Maciej Nykiel zastąpi Krzysztofa Piątka

Maciej Nykiel, do niedawna dyrektor zarządzający portalu z wycieczkami Fly.pl, zostanie prezesem jednego z ...

LOT rozszerza siatkę lotów krajowych

20 czerwca LOT uruchomi kolejne połączenia krajowe. Tym razem z Rzeszowa do Gdańska raz ...

Itaka Wielką Perłą Polskiej Gospodarki

Itaka jako jedyna firma z branży turystycznej została uhonorowana tytułem Wielkiej Perły Polskiej Gospodarki. ...

Turystyczne hity i kity 2019 roku

Co zdarzyło się dobrego, a co psuło nam humory w turystyce w minionym roku? ...

Tourasia zgłosiła niewypłacalność

Biuro podróży Tourasia, specjalizujące się w wysyłaniu klientów do Azji Południowo-Wschodniej, ogłosiło niewypłacalność. Tourasia ...

Greccy marynarze: Przepraszamy, ale strajkujemy dłużej

Marynarze przedłużają strajk w Grecji. Rozpoczęty dziś protest przeciwko nowym reformom potrwa do piątku, ...