Egipt pyta: Czy masz objawy covidu-19?

Fot. AFP

Przed wylotem do Egiptu turyści będą musieli odpowiedzieć w „Deklaracji podróżnego” na pytania o stan zdrowia i ostatnie podróże.

Egipskie Ministerstwo Turystyki i Starożytnego Dziedzictwa poinformowało w komunikacie, że wszyscy podróżni przed wylotem do Egiptu będą musieli wypełnić „Deklarację podróżnego” (Traveler Declaration), to znaczy ujawnić, dokąd podróżowali w ciągu 14 dni przed wizytą w Egipcie, potwierdzić, że przez ostatnie dwa tygodnie nie mieli objawów przypominających covid-19 ani świadomych kontaktów z cierpiącymi na tę chorobę, zobowiązać się do powiadomienia kierownictwa hotelu lub lekarza w wypadku zauważenia objawów choroby podczas pobytu w Egipcie i zadeklarować, że mają ubezpieczenie medyczne obejmujące leczenie w Egipcie.

Wypełniona deklaracja jest potrzeba już na lotnisku przy odprawie, po przylocie trzeba ją jeszcze okazać przedstawicielowi Ministerstwa Zdrowia i Ludności. Formularz będzie można pobrać ze strony http://egypt.travel/media/2364/declaration_form.pdf, dystrybuują je także egipskie firmy turystyczne i ich zagraniczni kontrahenci.

CZYTAJ TEŻ: Egipt – hotele bez bufetów, za to z odkażaniem bagażu

Dodatkowo podróżni z krajów uznanych przez Światową Organizację Zdrowia za niebezpieczne pod względem epidemicznym będą musieli przedstawić wyniki testu PCR na koronawirusa przeprowadzonego nie wcześniej niż 48 godzin przed wylotem. Lista tych krajów ma być regularnie aktualizowana.

Egipt zacznie przyjmować zagranicznych turystów 1 lipca. Będą oni mogli przylecieć do trzech prowincji: Synaju Południowego, Morza Czerwonego i Matruh. Podróżowanie między nimi jest jednak na razie zabronione.

ZOBACZ TAKŻE: Egipt otwiera granice i znosi opłaty wizowe

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niemieckie hotele wolą działać na własną rękę

Niemieccy hotelarze są bardziej zainteresowani pozyskiwaniem klientów bezpośrednich niż współpracą z biurami podróży – ...

LOT kontynuuje ekspansję na Bałkanach

Dzisiaj ruszyło bezpośrednie połączenie między Warszawą a Skopje, stolicą Macedonii. Jednocześnie startują rejsy do ...

MSZ Francji: Wciąż jesteśmy turystycznymi debeściakami

Prawie 83 miliony turystów odwiedziły Francję w 2016 roku co, mimo spadku tej liczby ...

KLM: pierwszy elektryczny samolot pojawi się za 15-20 lat

Myślę, że realna perspektywa czasowa dla samolotu elektrycznego to od 15 do 20 lat ...

Jutro zaczynają się targi ITB w Berlinie

W tegorocznych berlińskich targach turystycznych udział weźmie ponad 10 tysięcy wystawców ze 186 krajów ...

Itaka startuje od lipca z czarterami. „Potrzebuję wakacji”

Grecja, Hiszpania, Bułgaria, Portugalia, Tunezja, Turcja, Egipt, Włochy i Albania – to pierwsze kraje, ...