Ajia Napa nie chce pijanych turystów

AFP

Burmistrz cypryjskiej Ajia Napy ogłosił, że młodzi turyści, którzy na wakacjach tylko piją alkohol, nie są mile widziani w tym kurorcie

Jak opisuje „Telegraph” na swojej stronie internetowej, cypryjska Ajia Napa chce być „najbardziej kosmopolitycznym kurortem turystycznym w basenie Morza Śródziemnego”. Region stał się w latach 90 ubiegłego wieku popularny wśród młodych urlopowiczów, zwłaszcza w wieku 18-30 lat, którzy spędzają czas przede wszystkim na piciu alkoholu i zabawie. Burmistrz miasta nie chce jednak dłużej tolerować tego stanu rzeczy i – idąc za przykładem innych europejskich miejscowości wypoczynkowych – prosi policję, touroperatorów i odwiedzających o pomoc w karaniu niestosownych zachowań.

– Nie możemy pozwolić niewielkiej liczbie turystów psuć nieodpowiednim postępowaniem wakacje pozostałym 90 procentom gości – mówi burmistrz Yiannis Karousos. – Chcemy oficjalnie poinformować, że takie zachowanie pewnej grupy klientów i ich partnerów – touroperatorów, organizatorów życia nocnego – nie jest mile widziane w Ajia Napie – informuje Karousos. Jak mówi, osoby te nie przestrzegają cypryjskiego prawa, a ich postępowanie wpływa negatywnie na wizerunek miasta. W kurorcie zainstalowany zostanie więc system monitoringu, który pomoże w zapobieganiu przestępstwom i karaniu ich sprawców.

Karousos przypomina, że w Ajia Napie prowadzone są różne inwestycje. Pojawiają się jednak nie tylko kolejne hotele i apartamenty. W przyszłym roku otwarta zostanie nowa marina, w którą zainwestowano 220 milionów euro.

Podobną decyzję dotyczącą pijanych turystów podjął przed laty burmistrz Magaluf na Majorce. Dziś, po 5 latach od wprowadzenia planu naprawczego, miejscowość pozbyła się części młodych podróżnych, zyskując w zamian więcej rodzin z dziećmi i par. Także władze chorwackiego Hvaru i greckiego Kavos (Korfu) wprowadziły kary za wybryki pijanych turystów. Walkę z nimi zapowiedział również burmistrz Słonecznego Brzegu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niemieccy agenci turystyczni tracą optymizm

Po długo utrzymującym się pozytywnym nastroju, tuż przed końcem roku niemieccy agenci turystyczni tracą ...

Świętokrzyskie uruchamia sprzedaż lokalnej turystyki

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego udostępnia firmom turystycznym stronę internetową swietokrzyskie.travel, poprzez którą będą ...

Hiszpania: Turystów więcej niż oczekiwaliśmy

Hiszpania zanotowała w 2016 roku niewidzianą wcześniej liczbę zagranicznych turystów oraz rekordowe wpływy z ...

Polscy turyści chętnie odwiedzają Niemcy

Od stycznia do czerwca zagraniczni turyści wykupili w Niemczech 39,8 miliona noclegów. To o ...

ONZ: Rok 2017 pod hasłem zrównoważonej turystyki

Organizacja Narodów Zjednoczonych liczy, że rok 2017 będzie przełomowy dla zmiany polityki, praktyk biznesowych ...

Hartmann: agenci muszą być odważniejsi

Agenci muszą oferować więcej, a za swoją pracę pobierać dodatkowe wynagrodzenie – twierdzi prezes ...