Narzędzie B2B Wallet zostało wprowadzone na rynek w zeszłym roku przez Amadeusa, Ixaris i Mastercard. Umożliwia biurom podróży płacenie poddostawcom za pomocą wirtualnych kart płatniczych.

Nagroda przyznawana jest zarówno nowym, jak i doświadczonym graczom na rynku płatności, w ramach Innovation Project 2017, corocznego wydarzenia skupiającego liderów w zakresie płatności, handlu i sprzedaży detalicznej.

– Pymnts Innovation Awards nagradza firmy i profesjonalistów, którzy wnieśli największy wkład w innowacje na rynku płatności oraz handlu i usług, jak również przedsiębiorców, którzy oferują najbardziej obiecujące rozwiązania – opisuje, cytowana w komunikacie prasowym, Karen Webster, prezes Pymnts.com.

– Jesteśmy zaszczyceni tym wyróżnieniem. Płatności za podróże biznesowe stawiają przed branżą turystyczną szczególne wyzwania, którym, dzięki ciężkiej pracy i wysiłkowi najtęższych umysłów, udało się nam sprostać. B2B Wallet cieszy się dużą popularnością na całym świecie – dzięki temu mogę powiedzieć, że wirtualne płatności przyjęły się na dobre. Nie możemy się doczekać wprowadzenia rozwiązania na kolejnych rynkach, co planujemy w nadchodzących miesiącach – mówi, cytowana w komunikacie prasowym, Chiara Quaia, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Amadeus Travel Payments.

To kolejne wyróżnienie dla produktu Amadeus B2B Wallet. Wcześniej, wspólnie z Ixaris, zdobył główną nagrodę Cards & Payments za „Najlepszy program karty dla biznesu”.