Jak relacjonuje portal thelocal.se, 63-letni Szwed wypoczywał w jednym z hoteli w bułgarskim Słonecznym Brzegu. Z zapisu monitoringu wynika, że mężczyzna idący korytarzem krótko rozmawiał z czyszczącą podłogę sprzątaczką. Po chwili kobieta wróciła do pracy, a mężczyzna z impetem kopnął ją w twarz i odszedł, zostawiając ją nieprzytomną na podłodze. Bułgarskie media donoszą, że 65-letnia sprzątaczka doznała obrażeń szczęki i głowy.

Miejscowa prokuratura zapowiedziała, że będzie wnioskowała, by sprawca ataku oczekiwał na proces w areszcie. – Prokuratura i policja mają za zadanie strzec porządku publicznego nie tylko dla zagranicznych turystów. Ten człowiek jest zobligowany do przestrzegania bułgarskiego prawa. Nie możemy dopuścić do zachowania, które upokarza bułgarskich obywateli, zwłaszcza podczas ich pracy – powiedział telewizji BTV bułgarski prokurator generalny Sotir Tsatsarov, cytowany przez portal thelocal.se.

Udostępniony w serwisie YouTube film z zajścia wywołał burzę w szwedzkich mediach społecznościowych. Opublikowany 6 czerwca materiał ma ponad 250 tysięcy wyświetleń.