Co ciekawe, rezerwacji wakacyjnego pobytu przez internet częściej dokonują starsi użytkownicy sieci niż młodsi. Wśród osób w wieku 65-74 lata co druga osoba (49 procent) zamawiała pokój bądź apartament przez sieć, tymczasem wśród osób między 16 a 24 rokiem życia było to 40 procent.

Spośród mieszkańców krajów unijnych najczęściej rezerwują w ten sposób wakacje Luksemburczycy (73 procent internautów), na kolejnym miejscu są Duńczycy (67 procent) i Finowie (63 procent).

Eurostat nie publikuje informacji dotyczących wszystkich krajów, ale z innego zestawienia dotyczącego zakupów on-line wynika, że Polacy są na ostatnim miejscu w UE, jeśli chodzi zamawianie wycieczek wakacyjnych. Średnia dla UE w tym badaniu wynosi 52 procent, a w przypadku naszego kraju to zaledwie 20 procent.

Przed Polakami znaleźli się Rumuni (22 procent), Bułgarzy (23 procent) i Litwini (24 procent). Również w tym zestawieniu na pierwszym miejscu był Luksemburg (76 procent). Badanie dotyczyło wskazań ludzi, którzy w 2016 roku zamówili dobra lub usługi dotyczące podróży i wakacji.