Ze wstępnych szacunków Federalnego Urzędu Statystycznego wynika, że wzrost rok do roku sięgnął 3 procent. Liczba noclegów kupionych przez Polaków zwiększyła się zaś (między styczniem a majem) o 11 procent, co przekłada się na 114 tysięcy dodatkowo sprzedanych łóżek.

Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) przypomina, że na początku roku Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) prognozowała wzrost turystyki przyjazdowej na 3-4 procent dla całego świata i na 2-3 procent dla Europy.

– Niemcy jako cel podróży mogą się pochwalić na tle międzynarodowej konkurencji bardzo dobrym wynikiem pierwszego półrocza – trzema procentami wzrostu i ponad milionem dodatkowych noclegów w porównaniu z poprzednim rokiem – ocenia, cytowana w komunikacie prasowym Petra Hedorfer, prezes DZT. – To dowodzi, że Niemcy jako kierunek turystyczny są popularne za granicą jak nigdy – dodaje.

Ostatnie prognozy Forward Keys pokazują, że do początku sierpnia wzrost rezerwacji lotów do Niemiec na trzeci kwartał roku sięgnął 5,6 procent (rok do roku).