Ministerstwo Turystyki Bułgarii walczy z nielegalną działalnością w branży turystycznej. Chodzi przede wszystkim o ukrócenie procederu stawiania w kurortach obiektów bez zezwoleń. W wyniku działań resortu w Słonecznym Brzegu rozebrano ich już więc 190. Angelkova podkreśla, że miasto musi być oczyszczone do połowy maja. Przed rozpoczęciem sezonu letniego zostaną więc jeszcze przeprowadzone kontrole przez ekspertów z ministerstwa i podległych mu urzędów.

Szefowa Ministerstwa Turystyki w ramach przygotowań do nadchodzącego lata spotkała się też z burmistrzami kurortów Sozopol i Carewo. Jak relacjonuje resort, Carewo planuje zorganizować kilka imprez i uroczystości poświęconych dziedzictwu regionu. W miasteczku stworzone zostaną również punkty medyczne dla turystów. Burmistrz zapowiada, że chce zadbać o większą czystość plaż, więc będą one regularnie sprzątane.

W zeszłym roku Bułgarię odwiedziło prawie 8,9 miliona gości zagranicznych (wzrost o 7,6 procent rok do roku), a przychody z turystyki sięgnęły prawie 7 miliardów lew, czyli 3,58 miliarda euro (wzrost o 9,3 procent rok do roku).