Jak pisze portal Meduza, obiekty sportowe wykorzystywane podczas mundialu i wszystkie ulice w promieniu około 2 kilometrów od nich zostaną uznane za strefę „pieszą”. Oznacza to, że będą tam mogły wjeżdżać tylko samochody należące do FIFA i mieszkańcy domów, które znajdą się w takich strefach. Jednak będą oni musieli uzyskać specjalne przepustki.

Portal zwraca uwagę, że za obiekty sportowe Mundialu zostały uznane nie tylko stadiony, ale również hotele, w których będą mieszkać zawodnicy i sędziowie, bazy treningowe, centra prasowe i tak zwane „strefy kibica”. Ponadto do miast, w których odbywać się będą mecze nie wjadą autobusy i ciężarówki, jeśli nie będą wyposażone w urządzenia do lokalizowania ich przez satelitę.

Z rzek i kanałów, które znajdują się w pobliżu stadionów, a tak jest w większości miast gospodarzy, znikną też na czas mistrzostw świata statki i promy. W czasie mundialu nikt nie dostanie zgody na organizowanie demonstracji i innych masowych imprez, a obcokrajowcy muszą pamiętać, że mają tylko 24 godziny od momentu przybycia do Rosji na zameldowanie się w najbliższym posterunku służb migracyjnych.