Brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych uaktualniło komunikat dla osób wyjeżdżających do Turcji. Powodem są zbliżające się wybory parlamentarne i prezydenckie, które odbędą się 24 czerwca 2018 roku. Resort ostrzega, że w związku z tym mogą być organizowane wiece i demonstracje, a turyści powinni unikać takich wydarzeń i stosować się do zaleceń miejscowych władz.

MSZ dodaje, że podróżni mogą spodziewać się dodatkowych kontroli bezpieczeństwa przed lotami z Turcji do Wielkiej Brytanii, a o wszelkie informacje odnośnie konkretnych rejsów należy pytać przewoźników, u których pasażerowie wykupili bilety.

MSZ przypomina, że w 2016 roku Brytyjczycy wyjeżdżali do Turcji ponad 1,7 mln razy, a większość z tych podróży przebiegała bez żadnych problemów. Resort podkreśla też, że od próby puczu z 2016 roku sytuacja w kraju się uspokoiła, jednak w kraju nadal obowiązuje stan wyjątkowy. Już miesiąc wcześniej podobne informacje zamieścił na swojej stronie niemiecki MSZ, polskie ministerstwo spraw zagranicznych nie zmieniło treści komunikatu od stycznia tego roku, który brzmi „ostrzegamy przed podróżą” (drugi stopień na czterostopniowej skali).