Akcja ma obowiązywać do 30 września, czyli do końca turystycznego szczytu. Wzmocnione jednostki policji będą patrolowały najbardziej atrakcyjne miejsca stolicy Francji – Montmartre, Pola Elizejskie, okolice katedry Notre Dame i Wieży Eiffel’a, Dzielnicę Łacińską, muzeum w Luwrze, ruchliwe Chatelet i ulice położone dookoła opery, gdzie jest wiele sklepów handlowych i popularnych brasserii.

Poza nimi stu trzydziestu policjantów w cywilu będzie się starało uchronić turystów przed nachalnymi sprzedawcami pamiątek, oszustami i kieszonkowcami, którzy przede wszystkim upatrzyli sobie jako ofiary kradzieży turystów chińskich, nie posługujących się kartami kredytowymi, lecz przyjeżdżającymi do Paryża z dużą ilością gotówki.

Wzmocnione patrole będą rozlokowane także w pobliżu hoteli, w środkach transportu czy na lotniskach, gdzie często dochodzi do kradzieży pieniędzy i biżuterii. Autostrada A1 prowadząca z lotniska Roissy Charles de Gaulle do stolicy będzie wyposażona w najnowszy system kamer wideo. Policji pomagać będą w porozumiewaniu się z turystami studenci orientalistyki mówiący ośmioma językami.