Niemiecki MSZ informuje w komunikacie dla podróżnych, że w ostatnim czasie w stolicy Słowacji coraz częściej dochodzi do napaści, także na obcokrajowców. Szczególną ostrożność należy zachować w okolicy ulicy Obchodnej w Bratysławie. W klubach nocnych znajdujących się w centrum miasta klienci padają ofiarą przestępców, którzy używają „kropli gwałtu”, powodujących utratę przytomności i zanik pamięci, żeby ich okraść. Z tego powodu należy uważać na zamawiane napoje i nie korzystać z darmowych drinków. Najlepszą ochroną, zdaniem MSZ-tu, jest przebywanie w większym towarzystwie.

Resort ostrzega też przed kradzieżami samochodów, szczególnie nowych, niemieckich marek. W wielu miejscach na autostradach, ale też na stacjach benzynowych i innych miejscach postoju podróżni są zaczepiani przez obcych, którzy proszą o pomoc przy naprawie samochodu. W rzeczywistości są to złodzieje, którzy kradną cenne przedmioty z aut. Zdarza się, że na stacjach paliw samochody są uszkadzane (na przykład przecinane są opony), co powoduje, że po pewnym czasie kierowca musi zjechać na pobocze. Wówczas złodzieje oferują niby swoją pomoc, a w rzeczywistości okradają podróżnych.

MSZ ostrzega, że akty przemocy mają miejsce przede wszystkim w centrach turystycznych (w Bratysławie, Wysokich Tatrach i kurortach). Nie można też wykluczyć kradzieży w hotelach.