Brytyjski resort dyplomacji pisze, że w 2018 roku z Jemenu wystrzelonych zostało wiele rakiet w kierunku Arabii Saudyjskiej. Większość z nich została przechwycona lub zniszczona, choć nie obyło się bez niewielkiej liczby ofiar. „W mediach publicznych pojawiły się informacje sugerujące, że może dojść do prób wystrzelenia rakiet do Zjednoczonych Emiratów Arabskich” – pisze MSZ i dodaje, że w wypadku jakichkolwiek zdarzeń, należy monitorować informacje zamieszczane w lokalnych mediach i stosować się do zaleceń władz. Informuje też, że nie można wykluczyć ataków terrorystycznych w Emiratach.

Każdego roku do ZEA wyjeżdża ponad 1,5 miliona Brytyjczyków, a ponad 100 tysięcy obywateli tego kraju mieszka tam na stałe.

Emiraty zawiesiły stosunki dyplomatyczne z Katarem, a 6 czerwca 2017 roku przestrzeń powietrzna i morska między krajami została zamknięta. Władze ZEA ogłosiły dzień później, że publiczne wyrażanie współczucia dla Kataru w mediach społecznościowych lub w jakikolwiek inny sposób jest wykroczeniem i może skończyć się aresztowaniem i wysoką karą.