Jak podaje portal eTurbo News, powołując się na tunezyjskie Ministerstwo Turystyki i Rzemiosła, od stycznia do kwietnia tego roku do Tunezji przyjechały ponad 2 miliony turystów zagranicznych, czyli o 18 procent więcej w porównaniu z ubiegłym rokiem. Przychody z tego tytułu wyniosły 330 miliony dolarów. W tym roku resort chce pozyskać 9 milionów turystów.

Czytaj też: „Tunezja liczy na 8 milionów turystów”.

Jak wynika z analizy danych statystycznych, każdego miesiąca liczba odwiedzających rośnie od 25 do 30 procent i to ze wszystkich krajów, głównie jednak z Rosji i Chin. Dobrze rozwija się także sprzedaż w krajach Maghrebu – tamtejsi turyści stanowią 44 procent wszystkich tegorocznych odwiedzających. W pierwszym kwartale z samej Algierii przyjechało prawie pół miliona gości (496 tysięcy).

Po zamachach, do których doszło w 2015 roku w Muzeum Bardo w Tunisie i na plaży w Susie, wiele państw wprowadziło ostrzeżenia przed podróżami do Tunezji. Stopniowo komunikaty były łagodzone, jako ostatnie zniosły je w marcu tego roku Hiszpania i Japonia.

Zobacz: „Tunezja popularniejsza niż przed zamachami”.