Hongkong zakazuje turystyki i myśli nad prohibicją w barach

Hongkong zdecydował o wprowadzeniu zakazu przyjazdu turystów i ruchu pasażerów tranzytowych. Rozważa także prohibicję w barach i restauracjach.

Publikacja: 23.03.2020 18:22

Hongkong zakazuje turystyki i myśli nad prohibicją w barach

Foto: Fot. AFP

Rząd Hongkongu stara się powstrzymać epidemię koronawirusa. W ramach działań podjęto trudną decyzję o zakazie ruchu turystycznego na 14 dni, poczynając od najbliższej środy. Zakaz objąłby także gości z Chin, Makau i Tajwanu, którzy w ostatnim czasie podróżowali poza te regiony.

Oprócz tego Hongkong rozważa wstrzymanie sprzedaży alkoholu w 8600 restauracjach, barach i klubach. Szefowa administracji Hongkongu Carrie Lam, wspomniała o tym pomyśle przy okazji informowania o zakazie wjazdów turystycznych. Lam w emocjonalnym wystąpieniu argumentowała, że wiele osób zdejmuje maski w barach i „ma nawet intymne akty, gdy są pod wpływem alkoholu”, co zwiększa ryzyko infekcji krzyżowej.

CZYTAJ TEŻ: Unia Europejska zamyka granice z powodu koronawirusa

Administracja Hongkongu planuje zawiesić sprzedaż alkoholu w lokalach gastronomicznych. – Rozważamy takie środki zamiast całkowitego zamknięcia restauracji, ponieważ wiem, że wielu mieszkańców Hongkongu nie gotuje w domu – mówiła Carrie Lam, cytowana przez Reutersa. Prohibicja ma dotyczyć tylko lokali gastronomicznych. Alkohol ma być normalnie dostępny w sklepach.

W Hongkongu w poniedziałek poinformowano o 39 nowych przypadkach zakażenia (z czego 30 dotyczy osób, które niedawno podróżowały). Rząd chce ograniczeniami ruchu turystycznego zapobiec wybuchowi epidemii na szeroką skalę. Łącznie odnotowano na razie 357 przypadków zakażenia.

ZOBACZ TAKŻE: Indie anulują wizy. Z obawy przed koronawirusem

Od zeszłego tygodnia Hongkong karze zakładać ludziom poddanym kwarantannie elektroniczne opaski na rękę, dzięki czemu nadzoruje ich. Dotychczas dwie osoby zdjęły opaski. Łącznie prowadzonych jest 41 dochodzeń w sprawie łamania zasad kwarantanny.

Zanim Wyjedziesz
Tunezja lepiej znana dzięki aplikacji dla agentów turystycznych i ich klientów
Zanim Wyjedziesz
Światowa Rada Turystyki: Unikaj godzin szczytu, podróżuj cały rok, nie zadeptuj
Zanim Wyjedziesz
„Podróżowanie to przygoda”. Czego boją się Polacy na wakacjach?
Zanim Wyjedziesz
Pekin: Turyści z 12 krajów nie potrzebują wiz do Chin. Czy Polska jest na liście?
Zanim Wyjedziesz
Słynna grecka plaża, o zobaczeniu której marzą turyści, pozostanie zamknięta
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy