W odpowiedzi na szerzącą się epidemię grecki rząd wydał szereg rozporządzeń mających zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa – pisze w komunikacie dla mediów dyrektor Greckiej Narodowej Organizacji Turystycznej (GNTO) na Polskę i Czechy Nikoletta Nikolopoulou. Informacje o nich (w języku angielskim), na bieżąco aktualizowane, dostępne są na stronie internetowej GNTO pod adresem www.visitgreece.gr/en/home/about_covid_19.

Można się tam dowiedzieć między innymi o zawieszeniu do odwołania połączeń z Albanią, Macedonią Północną, Hiszpanią i Włochami, zakazie cumowania statków wycieczkowych i żaglówek w greckich portach, zamknięciu do 30 kwietnia sezonowych obiektów noclegowych, obowiązku 14-dniowej kwarantanny dla wszystkich przybywających do Grecji, a także zakazie zgromadzeń i zamknięciu do 30 marca muzeów, kin, centrów handlowych i restauracji.

CZYTAJ: Grecki rząd zamknął czasowo hotele

Informacje te uzupełniają porady dotyczące higieny i apel o kontakt z organizacją ds. zdrowia publicznego w wypadku zauważenia u siebie objawów mogących wskazywać na chorobę covid-19.