Od niedzieli, 31 stycznia, włącznie pasażerowie lecący z Warszawy do Dubaju muszą okazać negatywny test PCR na covid-19, zrobiony nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem – informuje biuro prasowe Emirates. Dotąd było to 96 godzin.

Pozostałe wymogi dotyczące testów nie zmieniły się. Pasażerowie lecący z Dubaju do Warszawy nie muszą ich okazywać. Podróżnych wracających do Polski do 31 stycznia obowiązuje 10‑dniowa kwarantannę po przylocie, z wyjątkiem osób zaszczepionych przeciwko covidovi-19 i tych, które wylegitymują się negatywnym wynikiem testu diagnostycznego (czas między uzyskaniem wyniku testu a przekroczeniem granicy nie może przekroczyć 48 godzin). Listę laboratoriów w Dubaju ze specjalnymi stawkami dla pasażerów Emirates (od 130 dirhamów, czyli około 130 złotych) można znaleźć tutaj.

CZYTAJ TEŻ: Emirates przetestują covidowy paszport

Pasażerowie przesiadający się w Dubaju muszą wykonać test PCR przed wylotem, jeśli wymagają tego przepisy kraju, do którego się udają. Dzieci poniżej 12. roku życia i pasażerowie ze średnim lub zaawansowanym stopniem niepełnosprawności są zwolnieni z wykonywania testu na trasie Warszawa-Dubaj.