Cypr zwalnia zaszczepionych z testów PCR

Od 10 maja podróżni wybierający się na Cypr, którzy przyjęli wymagane dawki szczepionki na covid-19, nie będą musieli wykonywać testów PCR.

Publikacja: 26.04.2021 16:23

Cypr zwalnia zaszczepionych z testów PCR

Foto: Fot. AFP

Jak podaje w informacji prasowej Cyprus Tourism Poland, od 10 maja podróżni z krajów należących do grupy pomarańczowej lub czerwonej, zaszczepieni na covid-19 wszystkimi wymaganymi dawkami wjadą na Cypr bez testów i kwarantanny, nawet jeśli mieli bliski kontakt z zakażonym.

Warunkiem wjazdu będzie, jak dotychczas, uzyskanie cyfrowej przepustki Cyprus Flight Pass i przesłanie na platformę Cyprus Flight Pass skanu zaświadczenia w języku angielskim o przyjęciu szczepionki, przy czym musi to być rosyjski Sputnik V lub jeden z preparatów autoryzowanych przez Europejską Agencję Leków. Ułatwienie to będzie obowiązywało od dnia podania wszystkich wymaganych dawek szczepionki.

CZYTAJ TEŻ: Cypr stracił prawie 80 procent turystów

Przypomnijmy, że 1 marca Cypr wprowadził nowy system epidemicznej kategoryzacji państw, który dzieli kraje na kategorie oznaczone kolorami zielonym, pomarańczowym i czerwonym, nawiązującymi do sygnalizacji świetlnej.

Jedynie obywatele krajów zielonych, do których zaliczają się obecnie Australia, Islandia, Korea Południowa, Nowa Zelandia, Arabia Saudyjska i Singapur, nie musieli przy wjeździe okazywać negatywnego wyniku testu PCR ani poddawać się kwarantannie. Pomarańczowi musieli zrobić test PCR raz, a czerwoni, a więc także Polacy, nawet dwa razy (drugi raz po przyjeździe).

Cypr zastrzega sobie prawo do losowego testowania podróżnych przybywających na wyspę, nawet tych, którzy się zaszczepili.

Pełną listę krajów zaklasyfikowanych do poszczególnych kategorii, na bieżąco aktualizowaną, publikuje strona www.cyprusflightpass.gov.cy.

Zanim Wyjedziesz
„Gladiatorzy” w Rzymie, żebracy w Berlinie - uwaga, to mogą być oszuści
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Zanim Wyjedziesz
Niemiecka Centrala Turystyki: Euro 2024 wzmocni wizerunek Niemiec
Zanim Wyjedziesz
Małopolska gościnna i smakowita
Zanim Wyjedziesz
Ranking miejsc na miesiąc miodowy. Najlepiej wypada egzotyczna wyspa
Zanim Wyjedziesz
Zwiedzanie Barcelony zdrożało. Miasto zarobi na turystach 100 milionów euro