Zmiany dotyczą zarówno podróżnych z zagranicy, jak i samych Egipcjan - podał rzecznik egipskiego rządu Nader Saad w czwartkowym oświadczeniu, informuje portal egypttoday.com.

Decyzja o cofnięciu ograniczeń zapadła podczas czwartkowego spotkania premiera Moustafy Madbouly z członkami Naczelnego Komitetu Zarządzania Epidemiologią i Pandemią Zdrowia. Minister Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych i pełniący obowiązki ministra zdrowia Khaled Abdel-Ghaffar dokonali przeglądu sytuacji epidemiologicznej na poziomie lokalnym i globalnym - dodał rzecznik.

Dotychczas w Egipcie podano 86,6 miliona różnych rodzajów szczepionek na covid w ramach szczepień podstawowych, a także 4,5 miliona dawek przypominających – wyjaśnił minister zdrowia.

Na początku kwietnia rząd Egiptu ogłosił złagodzenie ograniczeń związanych z koronawirusem w meczetach podczas ramadanu, w tym zniesienie zakazu organizowania charytatywnych posiłków.

Do tej pory podróżni zobligowani byli do okazania negatywnych wyników testów PCR na COVID-19, przetłumaczonych na język angielski. Badanie miało być przeprowadzone nie dawniej niż 72 godzin przed wjazdem do Egiptu. Te regulacje nie obejmowały dzieci w wieku do 6 lat.