Kanada - pandemia się nie skończyła, przedłużamy restrykcje dla podróżnych

Rząd Kanady przedłużył „co najmniej do 30 września” obowiązywanie warunków przekraczania granic kraju przez podróżnych, wdrożonych z powodu pandemii – ogłosiła Kanadyjska Agencja Zdrowia Publicznego.

Publikacja: 30.06.2022 10:28

Kanada - pandemia się nie skończyła, przedłużamy restrykcje dla podróżnych

Foto: Bloomberg

To oznacza, że swobodny wjazd mają podróżni, którzy są zaszczepieni (co najmniej dwie dawki), pozostałe osoby muszą zrobić test (trzeba okazać negatywny wynik testu antygenowego przeprowadzonego nie wcześniej niż dzień przed podróżą albo testu PCR, NAT, NAATs lub RT-LAMP zrobionego w ciągu 72 godzin przed przybyciem do Kanady i/lub przed wejściem na pokład statku lub samolotu do Kanady) lub odbyć kwarantannę.

Restrykcjom dotyczącym szczepień i testów nie podlegają dzieci poniżej 5 roku życia.

- Musimy pamiętać, że pandemia się nie skończyła i nadal robić wszystko, aby chronić siebie i innych przed wirusem – mówi cytowany w oficjalnym komunikacie minister zdrowia Jean-Yves Duclos.

Do połowy lipca przedłużono też obowiązujące od 11 czerwca czasowe zawieszenie testowania losowo wybranych podróżnych, którzy są zaszczepieni – czytamy w komunikacie. Losowe testowanie podróżnych obowiązuje nadal jednak na lądowych przejściach granicznych.

Podróżni, którzy nie są w pełni zaszczepieni, muszą odbyć 14-dniową kwarantannę i przetestować się w jej pierwszym i ósmym dniu. Według wcześniejszych zapowiedzi od 1 lipca wszystkie testy będą przeprowadzane poza budynkami lotnisk.

„Przeniesienie testów poza porty lotnicze pozwoli Kanadzie dostosować się do zwiększonej liczby podróżnych, a jednocześnie będzie [ona] w stanie monitorować i szybko reagować na nowe warianty obaw lub zmiany sytuacji epidemiologicznej. Testy graniczne są ważnym narzędziem wykrywania i nadzoru COVID-19 w Kanadzie i mają zasadnicze znaczenie w pomaganiu nam w spowolnieniu rozprzestrzeniania się wirusa. Dane z programu testowego służą do zrozumienia aktualnego poziomu i trendów importu COVID-19 do Kanady. Testy graniczne pozwalają również na wykrycie i identyfikację nowych wariantów COVID-19, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa Kanadyjczyków”.

Nadal podróżni muszą rejestrować się za pośrednictwem aplikacji ArriveCAN, gdzie podają informacje na temat swojej podróży. Muszą to zrobić w ciągu 72 godzin przed przybyciem do Kanady i/lub przed wejściem na statek wycieczkowy zmierzający do Kanady.

- Kanadyjski rząd jest głęboko zaangażowany w rozwój gospodarki turystycznej. Kanada ma wszystko - od opinii bezpiecznego celu podróży po światowej klasy atrakcje i szeroko otwarte przestrzenie. Jesteśmy gotowi powitać z powrotem krajowych i międzynarodowych turystów, przy czym priorytetem będzie ich bezpieczeństwo i dobre samopoczucie – dodaje minister turystyki Randy Boissonnault.

Zanim Wyjedziesz
Tajlandia chce od turystów opłaty. Ogłosiła, kiedy zacznie ją pobierać
Zanim Wyjedziesz
Bali strofuje turystów. "Muszą się wreszcie zacząć kulturalnie zachowywać"
Zanim Wyjedziesz
W stolicy Wietnamu wracają maseczki, bo wraca pandemia
Zanim Wyjedziesz
Podróż do Japonii wkrótce bez pokazywania certyfikatu szczepień na covid
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Zanim Wyjedziesz
Selfie w malowniczym Portofino? Tego lata to kosztuje 1300 złotych
Zanim Wyjedziesz
Wybierasz się do Wielkiej Brytanii? Bez elektronicznego pozwolenia nie wjedziesz