Jak czytamy w komunikacie, MSZ informuje, że w najbliższych dniach będą organizowane sukcesywnie kolejne transporty lotnicze poszkodowanych w katastrofie drogowej w Chorwacji.

"Dotychczasowy transport samolotem wojskowym CASA, jak i następne przy udziale Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, były i będą opłacane przez ubezpieczyciela pielgrzymki - firmę ERGO. Polisa ubezpieczeniowa obejmuje koszt leczenia i transport powrotny chorych oraz repatriację tragicznie zmarłych do Polski - dodaje rzecznik.

Czytaj więcej

Biuro podróży U Brata Józefa działa nielegalnie. Marszałek Mazowsza zgłosił sprawę policji

Dotąd do kraju sprowadzono 14 z 32 rannych osób w wypadku. Czworo najmniej poszkodowanych wróciło jeszcze w niedzielę samolotem, którym do kraju wracała też delegacja rządu z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim na czele. Po dziesięć kolejnych rząd wysłał wojskowy samolot transportowy Casa. Przylecieli do Warszawy w środę.

Kolejne mają być transportowane w miarę, jak pozwoli im na to stan zdrowia.

Wypadek polskiego autokaru miał miejsce w sobotę, 6 sierpnia, nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji, Zagrzebia. Autobus z pielgrzymami zmierzającymi do Medziugorje w Bośni i Hercegowinie zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie. Zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne.